ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش ناهنجاری ها در مدارس مستلزم استفاده از مشاوران توانمند است

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی شامگاه یکشنبه در یکصد و شصت و یکمین نشست شورای آموزش و پرورش استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: مدیران آموزشی شهرستان‌ها با داشتن اختیارات بیشتر می توانند عملکرد بهتری در برنامه ریزی های آموزشی با توجه به مقتضیات محلی داشته باشند.

وی بر توجه به برخی معضلات و ناهنجاری ها در مدارس تاکید کرد و اظهارداشت: بهترین و موثرترین راه حل برای کاهش این آسیب ها بهره مندی از مشاوران توانمند و کارآمد است.

وی تهیه برنامه میان مدت و راهبردی در آموزش و پرورش استان را اقدام مهمی و ارزشمند خواند و عنوان کرد: برای تدوین برنامه سازمان‌ها استفاده از ظرفیت مشاورین خارج از سازمان های مربوطه مورد توجه قرار گیرد.

استاندار کردستان بیان کرد: معمولا نگاه های درون سازمانی افق دید مدیران را محدود و از توجه همه جانبه به مسایل باز می دارد.

زاهدی ادامه داد: پس در این راستا به منظور غنا بخشی به برنامه ها باید از افراد مشاور و متخصص بیرون از سازمان  که کار مطالعاتی و برنامه ریزی انجام داده اند؛ استفاده  کرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کردستان هم در این جلسه  از برنامه ریزی به عنوان سلاح اصلی مدیریت در سازمان ها و نهادهای گسترده چون آموزش و پرورش نام برد و گفت: آموزش و پرورش کردستان با بیش از ۲۷۵ هزار دانش آموز و ۲۵ هزار پرسنل نیاز به برنامه ریزی میان مدت و راهبردی دارد.

طالب محمدی از تدوین برنامه های راهبردی و اولویت دار آموزش و پرورش استان در ۲۰ برنامه خبر داد و بیان کرد: این برنامه ها بر اساس نقشه جامع علمی کشور، سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین و اولویت های پنج گانه وزیر محترم آموزش و پرورش طراحی و تدوین شده است.

وی به تشریح برنامه عملیاتی معاونت ها و کار گروه های تخصصی اداره کل آموزش و پرورش استان پرداخت و گفت: در همین راستا به منظور پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تفاهم نامه هایی با آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان منعقد شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده