کاهش ناهنجاری ها در مدارس مستلزم استفاده از مشاوران توانمند است

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی شامگاه یکشنبه در یکصد و شصت و یکمین نشست شورای آموزش و پرورش استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: مدیران آموزشی شهرستان‌ها با داشتن اختیارات بیشتر می توانند عملکرد بهتری در برنامه ریزی های آموزشی با توجه به مقتضیات محلی داشته باشند.

وی بر توجه به برخی معضلات و ناهنجاری ها در مدارس تاکید کرد و اظهارداشت: بهترین و موثرترین راه حل برای کاهش این آسیب ها بهره مندی از مشاوران توانمند و کارآمد است.

وی تهیه برنامه میان مدت و راهبردی در آموزش و پرورش استان را اقدام مهمی و ارزشمند خواند و عنوان کرد: برای تدوین برنامه سازمان‌ها استفاده از ظرفیت مشاورین خارج از سازمان های مربوطه مورد توجه قرار گیرد.

استاندار کردستان بیان کرد: معمولا نگاه های درون سازمانی افق دید مدیران را محدود و از توجه همه جانبه به مسایل باز می دارد.

زاهدی ادامه داد: پس در این راستا به منظور غنا بخشی به برنامه ها باید از افراد مشاور و متخصص بیرون از سازمان  که کار مطالعاتی و برنامه ریزی انجام داده اند؛ استفاده  کرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کردستان هم در این جلسه  از برنامه ریزی به عنوان سلاح اصلی مدیریت در سازمان ها و نهادهای گسترده چون آموزش و پرورش نام برد و گفت: آموزش و پرورش کردستان با بیش از ۲۷۵ هزار دانش آموز و ۲۵ هزار پرسنل نیاز به برنامه ریزی میان مدت و راهبردی دارد.

طالب محمدی از تدوین برنامه های راهبردی و اولویت دار آموزش و پرورش استان در ۲۰ برنامه خبر داد و بیان کرد: این برنامه ها بر اساس نقشه جامع علمی کشور، سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین و اولویت های پنج گانه وزیر محترم آموزش و پرورش طراحی و تدوین شده است.

وی به تشریح برنامه عملیاتی معاونت ها و کار گروه های تخصصی اداره کل آموزش و پرورش استان پرداخت و گفت: در همین راستا به منظور پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تفاهم نامه هایی با آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان منعقد شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش ناهنجاری ها در مدارس مستلزم استفاده از مشاوران توانمند است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X