ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرای ۲۰۰کیلومتر شبکه جمع آوری آب‌های سطحی و بهسازی رود-دره‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا جاوید با اشاره به نقاط حادثه خیز در زمینه احتمال سیلاب گفت: به دلیل وجود دره وردآورد، رودخانه فرحزاد، رودخانه اوین- درکه، رودخانه ولنجک، دربند و گلابدره و رودخانه دارآباد، بارش های نامنظم و سابقه سیلاب های تاریخی که در تهران وجود دارد، و توپوگرافی تهران که بین خط الرس و خط القعر سکونت‌گاهی ۱۰۰۰ متر اختلاف است، احتمال سیلاب و خطر سیل در تهران وجود دارد.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مهار سیلاب‌ها و جمع آوری آب ها سطحی گفت: حدود ۵۵۰ کیلومتر شبکه جمع آوری اصلی آب های سطحی در تهران طراحی شده است. حدود ۵۰۰ کیلومتر یعنی ۹۰درصد آن اجرایی شده و بازنگری این شبکه در سال های اخیر توسط سازمان مشاور فنی و مهندسی مطالعه شده و حدود ۱۵۰ کیلومتر به این شبکه اضافه شده است.

وی افزود: یعنی این شبکه از حدود ۵۵۰ کیلومتر به حدود ۷۰۰ کیلومتر ارتقاء یافته است که انشاءالله در سال‌های آینده اجرایی می شود. این طرح بهسازی رود دره ها و هدایت آب های سطحی است.

جاوید اضافه کرد: در این زمینه طرح های مشترکی بین شهرداری و وزارت نیرو شکل گرفته است. در ۶ ماه گذشته طرح هایی را به صورت مشترک انجام دادند و به زودی کنفرانس مدیریت آب های سطحی و رودخانه های شهری تهران به صورت مشترک برگزار می‌شود و دانشگاه توکیو ژاپن در واقع راس علمی آن است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X