ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نحوه سرمایه گذاری موسسات خیریه در آموزش و پرورش مشخص شده است

به گزارش خبرنگار مهر، نورعلی عباس پور شامگاه یکشنبه در یکصد و شصت و یکمین نشست شورای آموزش و پرورش استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: سند مشارکت در آموزش و پرورش تدوین شده و در قالب این سند نحوه مشارکت و سرمایه گذاری موسسات بزرگ خیریه و افراد خیر مشخص شده است.

وی بیان کرد: دوره آموزشی سه روزه ویژه کارشناس مسئولان شوراهای آموزش و پرورش استان ها از ۲۶ لغایت ۲۸ اردیبهشت ماه در سنندج برگزار می شود.

وی ادامه داد: کسب عنوان شوراهای فعال و مورد توجه کشوری توسط شورای آموزش و پرورش استان موجب شد که کردستان را برای برگزاری این دوره آموزشی انتخاب کنیم.

مدیرکل دفتر امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش افزود: بازنگری و اصلاح قانون شوراهای آموزش و پرورش یکی از برنامه های مهم شورای آموزش و پرورش وزارت است.

عباس پور بیان کرد: طی ۲۰ سال گذشته قانون شوراها تغییر نکرده است و در حال حاضر ضرورت دارد که قوانین آن بازنگری و اصلاح شود و در این راستا نشست هایی با مرکز پژوهش مجلس برگزار کرده ایم.

وی  با اشاره به اینکه یکی از سیاست های دولت و وزارت آموزش و پرورش تفویض اختیار و عدم تمرکز است، اظهار داشت: باید متناسب با شرایط و نیاز استان ها و شهرستان ها تصمیمات اتخاذ شود و شورای آموزش و پرورش بیش ترین قابلیت و ظرفیت در این زمینه دارد.

وی عملکرد اغلب شوراهای آموزش و پرورش استان ها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به ارتباط و تعامل مستمر و نزدیک با وزارت کشور و تشکیل شورای راهبردی، عملکرد شوراهای آموزش و پرورش را به صورت مداوم و مرتب به وزارت کشور گزارش می کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X