نحوه سرمایه گذاری موسسات خیریه در آموزش و پرورش مشخص شده است

به گزارش خبرنگار مهر، نورعلی عباس پور شامگاه یکشنبه در یکصد و شصت و یکمین نشست شورای آموزش و پرورش استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: سند مشارکت در آموزش و پرورش تدوین شده و در قالب این سند نحوه مشارکت و سرمایه گذاری موسسات بزرگ خیریه و افراد خیر مشخص شده است.

وی بیان کرد: دوره آموزشی سه روزه ویژه کارشناس مسئولان شوراهای آموزش و پرورش استان ها از ۲۶ لغایت ۲۸ اردیبهشت ماه در سنندج برگزار می شود.

وی ادامه داد: کسب عنوان شوراهای فعال و مورد توجه کشوری توسط شورای آموزش و پرورش استان موجب شد که کردستان را برای برگزاری این دوره آموزشی انتخاب کنیم.

مدیرکل دفتر امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش افزود: بازنگری و اصلاح قانون شوراهای آموزش و پرورش یکی از برنامه های مهم شورای آموزش و پرورش وزارت است.

عباس پور بیان کرد: طی ۲۰ سال گذشته قانون شوراها تغییر نکرده است و در حال حاضر ضرورت دارد که قوانین آن بازنگری و اصلاح شود و در این راستا نشست هایی با مرکز پژوهش مجلس برگزار کرده ایم.

وی  با اشاره به اینکه یکی از سیاست های دولت و وزارت آموزش و پرورش تفویض اختیار و عدم تمرکز است، اظهار داشت: باید متناسب با شرایط و نیاز استان ها و شهرستان ها تصمیمات اتخاذ شود و شورای آموزش و پرورش بیش ترین قابلیت و ظرفیت در این زمینه دارد.

وی عملکرد اغلب شوراهای آموزش و پرورش استان ها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به ارتباط و تعامل مستمر و نزدیک با وزارت کشور و تشکیل شورای راهبردی، عملکرد شوراهای آموزش و پرورش را به صورت مداوم و مرتب به وزارت کشور گزارش می کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نحوه سرمایه گذاری موسسات خیریه در آموزش و پرورش مشخص شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X