ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سطح منابع آب زیر زمینی شهر بجنورد بالا آمده است

آب زیر زمینی مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: سطح منابع آب زیر زمینی شهر بجنورد بالا آمده است و برای مدیریت آن باید اعتباری از سوی دستگاه‌های مسئول در نظر گرفته شود.

جواد مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: با بهره‌برداری از انتقال آب سد شیرین دره به بجنورد و خاموش شدن شماری از چاه‌های آشامیدنی و بدون کیفیت این شهر، سطح آب منابع زیرزمینی در سه سال اخیر بالاآمده و این امر مشکلاتی را برای شهروندان همچون جوشیدن آب از زیر زمین منازل به وجود آورده است.

مشکینی افزود: مشکل بالا بودن سطح آب زیرزمینی دشت بجنورد در سال‌های ابتدایی دهه 80 هم نمود پیدا کرد اما با برداشت‌ها از منابع زیرزمینی، سطح آب پایین رفت و مشکل به فراموشی سپرده شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر که مشکل بالا آمدن سطح آب دوباره نمود پیدا کرد، مقرر شد استانداری اعتباری را برای مطالعه مقابله با این بحران و اجرای طرح‌های احتمالی در داخل شهر فراهم نماید اما تاکنون این موضوع جدی گرفته نشده است.

مشکینی گفت: برای حل مشکل بالا آمدن سطح آب در دشت بجنورد یک شرکت مشاور در سال 80 اجرای طرح زهکش – قنات در شهر بجنورد را پیشنهاد نمود که پس از رفع بحران و شروع سال‌های خشک فراموش شد.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت آب منطقه‌ای در تابستان گذشته پنج حلقه چاه پیزومتری را در داخل شهر حفر نموده و اندازه‌گیری مداوم صورت می‌پذیرد و همچنین به وجود آمدن شرایط جدید (انتقال آب از سد شیرین دره به بجنورد) و همچنین تکمیل مطالعات مدل ریاضی آب زیرزمینی دشت بجنورد ضروری است مطالعات تکمیلی برای آمادگی و اجرای طرح در سال‌های آتی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/
 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده