ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعامل شورای شهر و شهرداری در تسریع روند توسعه شهر ضروری است

به گزارش ایرنا،محمد تقی ایرانی روز دوشنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر کرج افزود: شورای شهر کرج باید برای سرعت بخشیدن به روند توسعه در این کلانشهر، تنها به اعتبارات شهرداری تکیه نداشته و به دنبال ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری باشد .
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت هایی که درآمد پایدار ایجاد کند، بهترین مسیر برای سرعت بخشیدن به توسعه شهری است.
فرماندار کرج گفت: مشارکت در اجرای طرح های عمرانی نیمه تمام، با اولویت طرح هایی که مورد نیاز شهروندان است، نظیر اتمام پروژه های ورزشی، بهداشت و درمان و فرهنگی، می تواند علا.ه بر ایجاد درآمد برای شهرداری، تحقق مطالبات شهروندان را تسریع کند.
وی افزود: پروژه های نیمه تمام سال های گذشته، بار سنگینی بر دوش دولت تدبیر و امید گذاشته که دولت یازدهم را مجبور کرد تا اعتبارات عمرانی خود را تنها برای اتمام و تکمیل این پروژه های نیمه تمام هزینه کند.
ایرانی تاکید کرد: اگر شهرداری وشورای شهر برای تکمیل این پروژه های ناتمام همکاری کنند، این طرح های عمرانی زودتر به بهره برداری رسیده و رضایت بیشتر مردم را در پی خواهد داشت.
وی ، در ادامه به فعالیت خوب شورای شهر کرج در دوره چهارم اشاره کرده و گفت: قطعاً یکی از فعال ترین دوره های فعالیت شورای اسلامی کرج، دوره چهارم این نهاد مردمی بوده است که با تعامل خوب شهرداری وشورای شهر و همچنین همدلی این نهاد با استانداری و فرمانداری، بسیاری از مشکلات عمومی شهروندان به ویژه در حوزه عمرانی رفع شده است.
وی شناخت اعضای شورای شهر از خواسته ها و مطالبات مردم را یکی از مهمترین امتیازات این شورا در دوره چهارم دانست و گفت: خوشبختانه اعضای شورای شهر کرج، از طیف ها،فرهنگ ها و طبقات مختلف اجتماع شکل گرفته اند که برای تصمیم گیری شورایی، می توانند از زوایای مختلف به موضوع نگاه کرده و بهترین تصمیم را بگیرند.
وی با اشاره به همکاری خوب شورای شهر و شهرداری کرج با استانداری و فرمانداری در برگزاری انتخابات هفتم اسفند ادامه داد: قطعاً، همدلی و تعامل خوب شورای شهر و شهرداری کرج با مجریان انتخابات، در ایجاد نظم و افزایش مشارکت مردم در انتخابات تاثیر بسزایی داشته است که جا دارد از تمامی اعضای شورای اسلامی، شهرداران و کارکنان خدوم شهرداری ها کمال تشکر را داشته باشیم.
فرماندار کرج همچنین به حضور مناسب شورای شهر و شهرداری در توسعه فضای آموزشی اشاره کرده و خاطرنشان کرد: حضور مطلوب شورا و شهرداری کرج در کنار آموزش و پرورش در توسعه فضای آموزشی و بازسازی معابر دانش آموزان، پل سازی در محل مدارس شایسته تقدیر است.
این مسئول کلانشهر کرج را کارگاهی عمرانی دانست و گفت: امروز کرج، تبدیل به یک کارگاه عمرانی برای سازندگی در این کلانشهرشده است که در بیشتر نقاط ، پروژه های عمرانی مختلفی در حال اجراست و چهره شهر از حالت سنتی به کلانشهری مدرن در حال تغییر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت مراقبت اعضای شورای شهر برای ورود زود هنگام در عرصه رقابت برای شورای پنجم تاکید کرده و افزود: انتظارات مردم در سال پایانی فعالیت این دوره شورا بالاتر از قبل است واعضای شورای شهر که با دلسوزی و برای رفع مشکلات و دغدغه های مردم گام بر می دارند، می بایست مراقب باشند فعالیت های آنان در سال آخر دوره چهارم شورا،جنبه تبلیغاتی پیدا نکرده و تنها برای برطرف نمودن دغدغه های شهروندان باشد و وارد فضای رقابت زودهنگام انتخاباتی نشوند.
ایرانی اضافه کرد: افرادی که غیر از شورا هستند نیز باید رعایت کنند و از التهاب زودهنگام در فضای مجازی خودداری کنند.
معاون استاندار البرز در پایان به لایحه دردست اقدام دولت تدبیر و امید برای مدیریت واحد شهری اشاره کرده و گفت: اعتقاد دولت تدبیر و امید به نهاد مردمی شورای اسلامی، و حمایت از برنامه ریزی برای مدیریت واحد شهری، موجب شده تا این لایحه را تدوین کرده و به زودی در مجلس دهم بفرستد.
وی ابراز امیدواری کرد: با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، استفاده از ظرفیت نهاد مردمی شورای اسلامی ، موجب توسعه بیشتر شهرها شود.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده