ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سفر به آذربایجان را مفید خواند

ابراهیی ترکمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، مذاکرات انجام گرفته در این سفر به باکو با مقامات فرهنگی و دینی جمهوری آذربایجان از جمله وزیر فرهنگ و گردشگری ، مشاور رییس جمهوری در مسایل ملی و دینی ، رییس کمیته دولتی امور تشکلهای دینی و رییس ادار ه مسلمانان قفقاز این کشور را برای آینده روابط فرهنگی دو کشور مهم ارزیابی کرد .
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وجود توافقات خوبی میان دو کشور در حوزه فرهنگی را خاطر نشان کرد و با اشاره به سفرهای متقابل مسوولان فرهنگی گفت ، در نتیجه این سفرها اقدامات مهم در حوزه فرهنگی انجام گرفته از جمله کتابهای بسیار زیادی از فارسی به زبان آذری ترجمه و انتشار شده است .
وی همچنین تقارن مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در باکو با این سفر خود به جمهوری آذربایجان را مورد اشاره قرار داد و گفت ، در این سفر همچنین روزهای فیلم ایران در پایتخت جمهوری آذربایجان آغاز شده که امیدواریم مورد توجه علاقمندان سینمای جمهوری آذربایجان قرار گیرد.
ابوذر ابراهیمی ترکمان همچنین علاقمندی متقابل ایران و جمهوری آذربایجان برای تعمیق روابط فرهنگی دوجانبه را خاطر نشان کرد و مشترکات تاریخی ، دینی ، فرهنگی و معنوی مردم دو کشور را سرمایه بسیار مهم برای بسط روابط در این راستا عنوان و بر ضرورت بهرمند شدن حد اکثر از این اشتراکات تاکید کرد .
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز پنجشنبه گذشته برای دیدار سه روزه به جمهوری آذربایجان سفر کرد .
خاورم ** 337

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده