رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سفر به آذربایجان را مفید خواند

ابراهیی ترکمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، مذاکرات انجام گرفته در این سفر به باکو با مقامات فرهنگی و دینی جمهوری آذربایجان از جمله وزیر فرهنگ و گردشگری ، مشاور رییس جمهوری در مسایل ملی و دینی ، رییس کمیته دولتی امور تشکلهای دینی و رییس ادار ه مسلمانان قفقاز این کشور را برای آینده روابط فرهنگی دو کشور مهم ارزیابی کرد .
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وجود توافقات خوبی میان دو کشور در حوزه فرهنگی را خاطر نشان کرد و با اشاره به سفرهای متقابل مسوولان فرهنگی گفت ، در نتیجه این سفرها اقدامات مهم در حوزه فرهنگی انجام گرفته از جمله کتابهای بسیار زیادی از فارسی به زبان آذری ترجمه و انتشار شده است .
وی همچنین تقارن مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در باکو با این سفر خود به جمهوری آذربایجان را مورد اشاره قرار داد و گفت ، در این سفر همچنین روزهای فیلم ایران در پایتخت جمهوری آذربایجان آغاز شده که امیدواریم مورد توجه علاقمندان سینمای جمهوری آذربایجان قرار گیرد.
ابوذر ابراهیمی ترکمان همچنین علاقمندی متقابل ایران و جمهوری آذربایجان برای تعمیق روابط فرهنگی دوجانبه را خاطر نشان کرد و مشترکات تاریخی ، دینی ، فرهنگی و معنوی مردم دو کشور را سرمایه بسیار مهم برای بسط روابط در این راستا عنوان و بر ضرورت بهرمند شدن حد اکثر از این اشتراکات تاکید کرد .
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز پنجشنبه گذشته برای دیدار سه روزه به جمهوری آذربایجان سفر کرد .
خاورم ** 337

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سفر به آذربایجان را مفید خواند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X