ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش صادرات نفت پس از پسابرجام

سخنگوی دولت با اشاره به افزایش 3 میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کشور از افزایش دو برابری صادرات نفت پس از پسابرجام خبر داد. خبرگزاری صدا و سیما: سخنگوی دولت با اشاره به افزایش 3 میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کشور از افزایش دو برابری صادرات نفت پس از پسابرجام خبر داد.

نوبخت در نشست سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با عنوان "برجام و اقتصاد مقاومتی، فرصت ها و ظرفیت ها" افزود:در دوره پس از برداشتن تحریم ها، برای رویکرد اقتصاد مقاومتی گام برداشته شده و در پرتو سند فرادست نظام و برنامه ششم کشور درصدد گام برداشتن برای رشد اقتصاد مطلوب هستیم.

وی گفت: ایجاد رشد اقتصادی مبتنی بر ویژگی ها و مولفه های درون زا و مردمی بودن ، توزیع متوازن ثروت و عدالت و دانش بنیان، استوار بوده و ما در این زمینه خواهان رایزنی های لازم روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای تحقق اهداف برنامه ششم در بخش خارجی هستیم.

سخنگوی دولت درباره نتایج حاصله از افزایش مراودات کشورها با جمهوری اسلامی ایران گفت: تاکنون بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کشور از مقطع امضای برجام را عملی ساخته ایم و میزان صادرات نفت ایران پس از فضای پسابرجام به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

وی گفت: حضور 8 رئیس جمهور و 5 نخست وزیر و 3 رئیس مجلس و 28 وزرای خارجه گویای آثار ملموس از انگیزه های کشورهای خارجی برای روآوری به اقتصاد رو به رشد ایران است.

نوبخت از سفرا خواست در چارچوب طرح های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند که سرمایه گذاری خارجی در زمینه طرح های آب ، محیط زیست ، حمل و نقل ریلی را تسهیل کنند.

وی گفت: به موازات اقدامات جذب سرمایه گذاری ضروریست که واحدهای اقتصادی شرایط تحرک اقتصادی را فراهم ساخته و حداکثر ظرفیت بهره وری را اشکار سازند و در این زمینه در جهت جذب تامین منابع مالی و شرایط فایناس در راستای اهداف برنامه توسعه ششم قدم بردارند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده