ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حاج رضایی: مدیریت فوتبال ایران باید به استاندارد جهانی نزدیک شود

‍«امیر حاج رضایی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا توضیح داد: تغییر در کادر فنی تیم ها، در همه باشگاه های مطرح دنیا حق مدیریت باشگاه است. با این تفاوت که در چنین باشگاه هایی همه امکانات در اختیار سرمربی قرار می گیرد و اگر نتواند نتیجه بگیرد، سرمربی از تیم جدا می شود. اما در ایران بسیاری از مدیرت ها در باشگاه های فوتبال برای حفظ خود، کادر فنی را تغییر می دهند.
وی افزود: فوتبال ایران نیز باید به چنین استانداردهایی نزدیک شود تا امیدوار باشیم روند شکوفایی خود را طی کند.
کارشناس فوتبال درباره ارزیابی اش از لیگ برتر در فصل 95-94 فوتبال گفت: لیگ پانزدهم بهتر و جذاب تر از لیگ های گذشته بود. دلیل آن نیز رقابت نزدیک تیم ها و مشخص شدن قهرمان با تفاضل گل بود. همچنین رقابت تیم های پائین جدول برای بقا در لیگ نیز به زیبایی های فوتبال افزوده بود.
وی با اشاره به دیدارهای برگزار شده در هفته های پایانی لیگ گفت: سالم برگزار شدن رقابت ها و اینکه همه تیم های برای دفاع از شرافت فوتبالی خود بازی کردند، به سلامت فوتبال باشگاهی کمک کرد تا شائبه هایی که در گذشته بوجود می آمد، شنیده نشود.
حاج رضایی گفت: هر چند به دلیل بازی های تیم ملی در رده های مختلف در لیگ وقفه می افتاد، اما نظم خوب و قابل تقدیری در این رقابت ها وجود داشت و باشگاه ها نیز تیم های خود را پویا نگه داشتند تا کیفیت رقابت ها حفظ شود و این عامل سبب جذب بازیکنان زیادی از لیگ ایران به تیم ملی شد.
این کارشناس فوتبال درباره قهرمانی استقلال خوزستان با توجه کمبود منابع مالی گفت: همدلی،‌ وحدت و انسجام تیمی در کنار بومی بودن اکثر بازیکنان سبب شد تا صدای اعتراض آمیزی در این تیم شنیده نشود و مسائل مالی برای موفقیت آنها دخیل نشود.
وی ادامه داد: قهرمانی استقلال خوزستان امید و باور را به تیم های کوچکتر لیگ برتر باز گرداند تا نشان دهند قراردادهای نجومی بازیکنان ستاره تیم نمی تواند جام قهرمانی به ارمغان بیاورد. البته باید در خاطرمان باشد که چنین اتفاق هایی همیشه رخ نمی دهد.
حاج رضایی درباره اینکه آیا استقلال خوزستان ممکن است در فصل آینده فوتبال کم فروع ظاهر شود،‌ گفت:‌ فوتبال قابل پیش بینی نیست. همانطور که زندگی همه ما آدمها بر ادامه حیات یا مرگ قابل پیش بینی نیست. به عبارتی، فوتبال ترجمانی از زندگی است و نمی توان نسخه ای از قبل برای آن در نظر گرفت.
وی با اشاره به قهرمانی لستر سیتی در لیگ برتر انگلستان افزود: این تیم در ابتدا همه تلاش خود را برای ماندن در لیگ به کار برد، اما در ادامه قهرمان شد و سرمربی لستر نیز گفت که اگر در فصل آینده در رده دهم قرار بگیریم، ‌موفق خواهیم بود. به عبارتی فوتبال همیشه بهترین کارشناسان را نیز غافلگیر کرده است.
حاج رضایی درباره ناکام بودن سرخآبی ها برای رسیدن به قهرمانی بیان داشت: به اعتقاد من حواشی سبب موفق نشدن تیم های بزرگ نمی شود، بلکه ذات و ماهیت فوتبال دلیل بر نتیجه گرفتن یا موفق نشدن در فوتبال است.
ورزشی(4)**9029**1545

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده