ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شریعت‌زاده: به دنبال تجاری‌سازی فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی داخل کشور هستیم

دبیر همایش اولین ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی هدف از برگزاری این همایش را شناسایی و معرفی دستاوردهای جدید تجهیزات ورزشی در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری، تجاری‌سازی و ارزآوری برای کشور عنوان کرد.

دکتر محمد شریعت‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در‌ رابطه با برگزاری بازار فناوری و تجهیزات ورزشی که توسط پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی برگزار خواهد شد، اظها‌ر کرد: این همایش یک روزه با همکاری پژوهشگاه تربیت بدنی و شرکت ایده بازار با محوریت مهندسی و فناوری ورزشی، بیومکانیک ورزشی، مهندسی پزشکی، شبیه سازها و ابزارهای تمرینی ورزش، ابزارهای توانبخشی و آسیب شناسی، ابزارهای متنوع با موضوع رشد حرکتی و یادگیری کودکان یا نرم افزارهای ورزشی در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری پنجم خرداد در دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد.

وی گفت: تاکنون 160 ایده و اختراع به دبیرخانه این همایش ارسال شده که پس از داوری، هشت ایده برتر در قالب سخنرانی و پوستر ارائه و در پایان به نفرات برتر جوایز ویژه‌ای اهدا خواهد شد. همچنین به منظور تجاری سازی و ارزآوری برای کشور و حمایت از تولیدات داخلی، سرمایه‌گذاران مختلفی به این همایش دعوت خواهند شد تا ضمن معرفی ایده‌های برتر امکان تجاری سازی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای مخترعان جدید نیز فراهم شود.

شریعت‌زاده یکی از اهداف مهم این همایش را توسعه سطح فناوری و تجهیزات ورزشی و بحث حمایت از ایده پردازان، مخترعان و نوآوران کشور در علوم ورزشی بیا‌ن‌ کرد و افزود: با توجه به این که امسال با شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نام گذاری شده است. در راستای این شعار به دنبال اشتغال‌زایی ، کارآفرینی و در نهایت جلوگیری از خروج ارز از کشور و خودکفا کردن تولیدات داخلی هستیم.

دبیر همایش اولین ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی در پایان ا‌ضافه‌ کرد‌: اولین ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی را با هدف گردهم آوردن ایده‌های علمی و عملی حوزه فناوری و تجهیزات ورزشی، هم اندیشی و تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه‌ای ، کاربردی و همچنین توسعه ملی و بین‌المللی برگزار می‌کنیم تا علاوه بر ارتقا سطح فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی به سمت درآمدزایی و تجاری سازی نیز حرکت کنیم.

انتها‌ی‌ پیا‌م

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده