ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حوزه‌های علمیه به موضوع ورزش توجه داشته باشند

حوزه‌های علمیه به موضوع ورزش توجه داشته باشند
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: طلبه‌های حوزه علمیه باید در مسائل اجتماعی به ویژه ورزش ورود کنند و این مسئله مهم را در جامعه ترویج دهند.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حسن عابدی در کنگره علمی اخلاق در ورزش که در تالار بعثت مرکز فرهنگی جوانان برگزار شد، اظهار کرد: توسعه اخلاق جوانمردی از ضروریاتی است که توسط بزرگان در ورزش به آن تاکید شده است.

وی افزود: فضیلت‌های اخلاقی در دین اسلام بسیار مورد توجه قرار گرفته و اخلاق اسلامی را تشکیل می‌دهد و پیامبر نیز هدف از بعثت را تکمیل مکارم اخلاقی ذکر می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم نقش اخلاق در ورزش را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: نقش اخلاق در ورزش بسیار ارزنده و در راه رسیدن به کمال معنوی موثر است و روح و جسم را تقویت می‌کند و می‌تواند انسان را به قرب الهی برساند.

عابدی ادامه داد: دوری جستن از ورزش انسان را از معنویت و کمال دور می‌کند و ورزشکاران باید مراقب باشند دچار غرور کاذب نشوند که این غرور موجب آسیب به فرد و جامعه می‌شود.

وی افزود: باید قهرمانان و ورزشکاران به جز پرورش فیزیکی بدن به ارتقا و تکامل معنوی توجه داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم ادامه داد: معنویت در ورزش ما با وجود استادان مجرب و روحانیون حوزه باید به سمت و سویی برود که اخلاق را سرآمد قهرمانی بدانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: طلبه‌های حوزه علمیه باید در مسائل گوناگون اجتماعی ورود کنند و آن موقع که در نظام اسلامی و مبتنی بر شرع اسلام است به موضوعات مهمی مانند ترویج ورزش توجه داشته باشند.

عابدی خاطرنشان کرد: ورزش به عنوان یک موضوع اجتماعی که تمام جامعه را در بر می‌گیرد باید مورد توجه واقع شود و حوزه علمیه باید در این زمینه ورود پیدا کند تا شاهد نگاه جمعی از منظر حوزه به موضوع ورزش باشیم.

#اخلاق #استان_قم #جامعه #حوزه_علمیه #ورزش_و_جوانان #1ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ورزش 1 منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده