ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لزوم چاره‌اندیشی شهرداری برای رکود ساخت و ساز در قم

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌لاسلام سید محمد آتش‌زر شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر قم در نطق پیش از دستور جلسه با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار داشت: دغدغه‌ای که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی و سخنرانی خود در مشهد مقدس فرمودند استقلال نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: استقلال سیاسی وابسته به استقلال اقتصادی است که اگر استقلال اقتصادی شکل نگیرد، رسیدن به استقلال سیاسی ممکن نیست.

این عضو شورای شهر قم با تأکید بر اهمیت اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی، اضافه کرد: اینکه ستاد تشکیل بدهند و جلسه بگذارند و حق الجلسه بگیرند دردی دوا نمی‌شود مگر راه‌های اجرایی دستور کار قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر دستورات اقتصاد مقاومتی را از یک شهروند عادی هم بپرسید راه‌های آن را می‌داند و به شما خواهد گفت، افزود: اقتصاد مقاومتی مسئله جدیدی نیست و هر کشوری خواستار استقلال سیاسی باشد باید این را سرلوحه کار خود قرار دهد. کشورهایی که با استکبار تضاد دارند این موضوع را بیشتر سرلوحه قرار می‌دهند.

حجت الاسلام آتش‌زر با اشاره به راهکارهای پیاده کردن اقتصاد مقاومتی در شورا و شهرداری قم، افزود: یکی از کارهای که شورا با همکاری شهرداری می‌تواند انجام دهد، مقابله با رکود در عرصه ساخت و ساز است.

معضل طرح تفصیلی در مسیر رونق ساخت وساز

وی ادامه داد: جرایم کمیسیون ماده صد و تراکم ساخت و ساز را از حالت اقتصادی خارج کرده و تولید مسکن دیگر صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم گفت: حتی اگر شده کاهش جرایم به صورت موقت اعمال شود تا سرمایه‌گذاران برای تولید مسکن رغبت پیدا کنند.

وی معتقد است اگر رکود در عرصه ساخت و ساز از بین برود، اشتغال‌زایی بسیاری برای جوانان ایجاد خواهد شد و بخشی از معضلات اجتماعی شهر قم مرتفع می‌شود.

دانشگاهی بی‌فایده و پر هزینه

حجت‌الاسلام آتش‌زر با اشاره به اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به دنبال وظایفی باشیم که قانون به دوش ما گذاشته و از انجام وظایف نهادهای دیگر خودداری کنیم، گفت: چه لزومی دارد که شهرداری قم هزینه کند و دانشگاه علمی و کاربردی را در یکی از بهترین ساختمان‌هایش دایر کند؟

وی با اشاره به وجود صندلی‌های خالی در دانشگاه‌ها ابراز داشت: چرا باید پول برای دانشگاهی خرج کنیم که برای شهرداری هم نیرو تربیت نمی‌کند؟

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم گفت: وقتی آموزش عالی را به بخش خصوصی واگذار کردیم باید قدرت رقابت را به آن‌ها بدهیم. وظیفه ما آموزش عالی نیست و این کار یک زمانی به عهده ما گذاشته شده است ولی الان لزومی ندارد برای این کار هزینه کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده