ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نخبگان هنرهای تجسمی لگوی مشهد ۲۰۱۷ را طراحی کرده اند

سید سعید سرابی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه انتخاب لوگوی مشهد ۲۰۱۷ بدون هر گونه دخالت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توسط بهترین هنرمندان هنرهای تجسمی صورت گرفته است، اظهار کرد: در شورای سیاست گذاری مشهد ۲۰۱۷ مصوب شد که برای برگزاری مشهد ۲۰۱۷ لوگویی طراحی شود.

وی تصریح کرد: به همین منظور مسابقه ای را با همکاری وزارت راه و شهر سازی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ترتیب داد، لذا از تمامی هنرمندان با فراخوانی دعوت شد تا در طراحی این لوگو شرکت کنند و همچنین این شورا برای انتخاب لوگو از بهترین هنرمندان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه دبیر این مسابقه یکی از بهترین دبیران جشنواره کشور و هیئت داوران نیز از بزرگترین و بهترین هنرمندان هنرهای تجسمی کشور انتخاب شدند، عنوان کرد: کمیته داوران این مسابقه آیدین آغداشلو، قباد شیوا، ابراهیم حقیقی، صداقت جباری و اصغر کفشچیان مقدم بودند، دبیر اجرایی و هنری مسابقه نیز به عهده مجتبی آقایی سربرزه بود.

سرابی با اشاره به اینکه این فراخوان در جشنواره فیلم فجر اطلاع رسانی شد، ادامه داد: در ۱۰ روزنامه ملی این فراخوان درج شد و اطلاع رسانی گسترده ای صورت گرفت به طوری که بیش از دو هزار  اثر به این جشنواره ارسال شد که از این تعدادبیش از ۳۰ اثر به مرحله نهایی راه یافت و در نهایت ۸ اثر انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ گونه دخالتی در انتخاب اثر نداشته است، اظهار کرد: درخواست شورای سیاست گذاری مشهد ۲۰۱۷ بود که به دلیل اینکه این هنرمندان جز بهترین هنرمندان هنرهای تجسمی هستند، این کار توسط خود هنرمندان صورت گیرد.

وی گفت: اگر انتقادی صورت می گیرد باید این انتقاد به هیئت داوران شود نه به لوگو، چرا که این اثر را جمعی از متخصصین و خبرگان هنرهای تجسمی انتخاب کردند و بهترین اثر است.

علت میلادی بودن عنوان مشهد ۲۰۱۷ معیارهای آیسسکو است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی خراسان رضوی در خصوص انتخاب سال میلادی برای مشهد ۲۰۱۷ بیان کرد: چون معیار آیسسکو بر اساس سال میلادی است، طبیعی است که شمسی یا قمری اعلام نشود.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس وزرای فرهنگ در مشهد بیان کرد: در این مورد وزیر کشور، استاندار خراسان رضوی و وزیر امور خارجه مفصل صحبت کردند و در واقع این اجلاس از مشهد گرفته نشده است.

سرابی در خصوص آخرین برنامه های مصوب برای ۲۰۱۷ عنوان کرد: در اسفند ماه ۹۴ شورای سیاست گذاری مشهد ۲۰۱۷ برنامه ها و پروژه هایی برای اجرا در مشهد۲۰۱۷ پیش بینی و مصوب کرد که در حال انجام است و قرار است یک ماه آینده جلسه ای به همین منظور برگزار شود.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده