ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بهبود فضای شهری با حرکت های شتابزده محقق نمی شود

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عسگری صبح دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان که با حضور مدیرکل راه و شهر سازی استان در محل شهرداری الوند برگزار شد اظهار کرد: بخش قابل توجهی از محدوده شهرستان را بافت ناپایدار تشکیل می دهد که هزینه زیادی را به دستگاه های خدمات رسان تحمیل می کند.

وی با اشاره به نقش مردم در بازسازی و بازآفرینی بافتهای فرسوده، بیان کرد: در مواجهه با نوسازی بافت های ناپایدار مردم نقش محور و اساسی دارند و دولت نیز وظیفه دارد ضمن برنامه ریزی و سیاست گذاری بر اجرای برنامه ها نظارت جدی تری کند.  

فرماندار شهرستان البرز تصریح کرد: تمامی دستگاههای خدمات رسان باید با ظرفیت کامل برای اجرای برنامه های باز آفرینی بافتهای ناپایدار شهری با مردم همراهی کنند.

عسگری در ادامه با تاکید بر هدف گذاری درست در این زمینه تصریح کرد: اگر بخواهیم منشا کار بدون نقص در جامعه باشیم باید ضمن مطالعه دقیق، طرح ها و برنامه های عملی را با جدیت پیگری و اجرا کنیم.

فرماندار البرز ادامه داد: در شرایطی که بافتهای ناپایدار هزینه زیادی را از لحاظ خدمات رسانی به دستگاه های خدمات رسان تحمیل می کنند، برنامه ریزی درست، قیمت تمام شده ارائه خدمات را کاهش می دهد.

وی با توجه به نامگذاری سالجاری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل خاطر نشان کرد: ستاد بازآفرینی شهری می تواند یکی از کارگروه های تحقق و عملی کردن این شعار باشد.

عسگری تصریح کرد: تحقق مولفه های اقتصاد مقاومتی با نگاه همه جانبه به حفظ مصالح و منابع ملی هم راستا با منافع استانی و شهری امکان پذیر است.

وی ادامه داد: با اقداماتی که برنامه ریزی داشته باشد می توان در جامعه تولید ثروت کرده و موجب توانمند سازی جامعه شهری را فراهم کرد.

فرماندار شهرستان البرز تصریح کرد: رمز رسیدن به نقطه مطلوب در بازسازی بافتهای ناپایدار شهرستان تشکیل منسجم کمیته های تخصصی زیر مجموعه این ستاد و عمل به مصوبات آن است لذا می بایست دستگاه های شهرستانی از اختیارات لازم در سطح شهرستان برخوردار بوده و شهرداری ها هم با رویکرد تسهیل گری در امور با ارائه مشوق های لازم و قانونی بمنظور سرعت بخشیدن به امور اقدام کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده