ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری نشست های ماهیانه کتاب خوانی در کتابخانه های خراسان رضوی

حسین اکبری در گفتگو با خبرنگارمهر با بیان اینکه امسال سه کتابخانه مه ولات، بردسکن و کتابخانه مرکزی شهر در هفته دولت به یاری خدا و با حمایت خیرین افتتاح می شود، تصریح کرد: اولویت اول این نهاد تکمیل و رشد مطالعه و ارتقای فرهنگ کتابخوانی است که منجر به افزایش سرانه کتاب خوانی در کشور می شود.

مدیر کل نهاد کتابخانه های استان خراسان رضوی در خصوص کتابخانه مرکزی شهر مشهد بیان کرد: قرار است در این کتابخانه حداقل ۲۵ هزار نسخه کتاب نگهداری شود.

وی در خصوص تعداد کتابخانه های کشور اظهار کرد: در حال حاضر از بهمن ماه تعداد کتابخانه های استان خراسان رضوی افزایش پیدا نکرده است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه کتابخانه های بزرگی از جمله کتابخانه های آستان قدس رضوی، در استان فعالیت می کنند و زیر نظر این نهاد نیستند، نمی توان آمار دقیقی از سرانه کتابخوانی در این استان ذکر کرد.

وی با بیان اینکه امسال سال خواندن نامگذاری شده است، اظهار کرد: یکی از برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سطح کشور و استان گسترش نشست های کتاب خوانی است و قرار است در ماه حداقل یک نشست های کتابخانه ای برگزار شود که این موجب فعال شدن اعضای کتابخانه و در نتیجه جذب اعضا می شود.

اکبری با اشاره به ۲۵ کتابخانه نهادی در مشهد عنوان کرد: مشهد با این تعداد کتابخانه نسبت به سایر شهرها رتبه چهارم به لحاظ تعداد عضویت را دارا است که البته این رقم تا نقطه ایده آل فاصله زیادی دارد.

۲۰۲ کتابخانه عمومی و مشارکتی خراسان رضوی ۱۸۰ هزار کتاب خوان دارد اما به گفته مسئولان نهاد کتابخانه های استان ۱۸۰ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی تنها شامل ۵ درصد از شهروندان می شود و این در حالی است که بر اساس سند چشم انداز باید ۳۵ درصد از شهروندان عضو این نهاد باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده