ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روبات گوشتی تاشو برای درمان دل درد!

تصور کنید یک تکه گوشت دارید که وقتی آن را قورت می‌دهید در شکم‌تان باز می‌شود و از داخلش یک روبات بیرون می‌آید. برسام: تصور کنید یک تکه گوشت دارید که وقتی آن را قورت می‌دهید در شکم‌تان باز می‌شود و از داخلش یک روبات بیرون می‌آید. ترسناک است؟ اما خیال‌تان راحت؛ این یک صحنه از یک فیلم ترسناک نیست. یک اختراع واقعی است و نه تنها هیچ ضرری به کسی نمی‌زند، بلکه ساخته شده تا مشکلات گوارشی شما را درمان کند.

روبات گوشتی تاشو برای درمان دل درد!

دو روز پیش، دانشمندان دانشگاه MIT از روبات گوشتی تاشویی پرده‌برداری کردند که قرار است برای درمان زخم‌های گوارشی به ما کمک کند. این روبات علاوه بر این می‌تواند داروهایی را با خود حمل کند و مستقیما در نقاط خاصی از دستگاه گوارشی بیمار آزاد کند یا به پزشکان کمک کند تا چیزهایی را که بیمار به صورت اتفاقی بلعیده از دستگاه گوارشی او بیرون بیاورند.

در نمونه‌ی آزمایشی، این روبات با استفاده از بافت مری و روده‌ی خوک درست شده و در یک کپسول یخی وارد بدن بیمار شد. پس از باز شدن لایه‌های روبات در شکم بیمار، این روبات کوچک از طریق آهن‌رباهایی در بیرون از بدن بیمار هدایت می‌شود. بدنه‌ی این روبات از دولایه تشکیل شده است. یک لایه‌ی از ماده‌ای به نام Biolefin که به صورت زیستی قابل تجزیه است و لایه‌ی دوم که با استفاده از بافت‌های خشک‌شده‌ی بدن جانوران درست می‌شود.

پس از ورود به شکم، لایه‌های این روبات مثل یک آکاردئون باز می‌شوند. در مرکز این لایه‌ها، یک آهن‌ربا قرار دارد که امکان هدایت روبات از بیرون بدن را فراهم می‌سازد. همچنین اگر مشکل بیمار قورت دادن اشیاء فلزی نامربوطی مانند باطری ساعت یا نظایر آن باشد، با استفاده از همین آهن‌ربا می‌توان آن را از بدن بیمار خارج کرد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده