ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت مالی از ۷۶۷۹ عمل کاشت حلزون شنوایی سهم پرداختی بیماران

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از برنامه های عملیاتی هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در راستای تحقق اهداف عالیه تشکیل آن در خصوص ایجاد زمینه معالجه همه بیماران در داخل کشور، هدایت راهبردی پروژه کاشت حلزون شنوایی در بیماران ناشنوا در مراکز کاشت حلزون است. بر همین اساس، در سال ۱۳۹۴ از ۱۱۱۵ مورد عمل کاشت حلزون شنوایی در مراکز منتخب کاشت حلزون سراسر کشور حمایت به عمل آورده است.

عمل كاشت حلزون شنوايي از سال ۱۳۷۱ در ايران آغاز شد و از آن زمان تا پايان سال ۱۳۹۴، بر اساس آمارهاي موجود در هيئت امنا تعداد  ۷۶۷۹ عمل كاشت حلزون در مراكز كاشت حلزون سراسر كشور و تحت حمایت هیئت امنا انجام شده است.

عمل كاشت حلزون در حال حاضر در ۱۱ مركز منتخب دانشگاهی در بيمارستان های امير اعلم تهران، لقمان حكيم تهران، حضرت رسول اكرم (ص) تهران، حضرت بقيه الله الاعظم (عج) تهران، حضرت قائم (عج) مشهد، خليلي شيراز، حضرت فاطمه زهرا (س) اصفهان، حضرت امام رضا (ع) تبريز، حضرت امام خمینی (ره) اهواز، بعثت همدان و بیمارستان شفای کرمان انجام می شود.

در حال حاضر انجام هر عمل كاشت حلزون شنوايي، چهارصد و شصت و پنج میلیون ریال (معادل ۴۶ میلیون و پانصد هزار تومان) هزينه دارد كه مشتمل بر ۴ مورد (هزينه خريد پروتز شنوايي، هزينه هتلينگ بيمارستاني، هزينه تيم جراحي، هزينه هاي برگزاري صد جلسه گفتار درماني و بازتواني شنوايي)است.

هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران براساس اهداف مطروحه در قانون تشکیل خود جهت فراهم ساختن زمینه بهره مندی تعداد بیشتری از بیماران از فرصت کاشت حلزون به ویژه بیماران محروم و نیازمند، جهت انجام هر عمل کاشت حلزون به روش نوبتی و دولتی مبلغ چهارصد و پنج میلیون ریال (۴۰ میلیون و پانصد هزار تومان) مساعدت پرداخت می نماید که در نتیجه قدرالسهم پرداختی هر بیمار برای عمل کاشت حلزون مبلغ شصت میلیون ریال (۶ میلیون تومان) است.

طبق آمار واحد طرح و برنامه هیئت امنای صرفه جویی ارزی، عملکرد کاشت حلزون در ۷ سال گذشته به این شرح است:

سال ۱۳۸۸ ، تعداد ۳۴۹ عمل

سال ۱۳۸۹ ، تعداد ۵۱۲ عمل

سال ۱۳۹۰ ، تعداد ۸۹۳ عمل

سال ۱۳۹۱ ، تعداد ۹۲۵ عمل

سال ۱۳۹۲ ، تعداد ۱۲۱۳ عمل

سال ۱۳۹۳ ، تعداد ۱۱۰۳ عمل

سال ۱۳۹۴ ، تعداد ۱۱۱۵ عمل

باتوجه به برنامه ریزی به عمل آمده توسط هیئت امنا، در ۴ سال گذشته تعداد کافی و در عین حال روبه رشدی از پروتزهای حلزون توسط این هیئت برای رفع نیاز بیماران مراکز کاشت تامین شده و در حال حاضر فاصله زمانی کاندید شدن بیمار برای عمل کاشت و واریز قدرالسهم بیمار تا زمان انجام عمل، نهایتاً حدود د۲ ماه است. درحالی که در گذشته بیماران بین سه تا چهار سال در انتظار عمل کاشت بودند.

با توجه به روند مناقصات برگزارشده توسط هیئت امناء و ایجاد فضای رقابتی میان شرکت های سازنده پروتز، قیمت پروتز طی سال های ۸۹ تا ۹۴ ، کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کرده و به حدود ۱۰ هزار یورو رسیده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده