ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چاره سازی مدیرعامل فیسبوک برای خواموش کردن خشم محافظه کاران

در حالی که چندی پیش وب سایت Gizmodo در یک گزارش افشاگرانه پرده از دستکاری های فیسبوک در اخبار ترند این شبکه اجتماعی و سانسور موضوعات و اخبار مربوط به محافظه کاران ایالات متحده برداشته بود، اکنون گویا مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک طی دیداری با سران این جریان در ایالات متحده سعی در آرام کردن اوضاع دارد.

به گزارش «تابناک» هفته قبل وب سایت Gizmodo در یک گزارش – که میتوانید جزئیات آن را در اینجا بخوانید - و به نقل از تعدادی از کارمندان سابق فیسبوک نوشته بود که در بخش اخبار ترند این شبکه اجتماعی دستکاری هایی صورت میگیرد و کارمندان تیم متصدی خبرهای ترند فیسبوک که اغلب از جمع روزنامه نگاران هستند به شکلی مستمر، اقدام به سرکوب و مخفی کردن خبرهای مربوط به محافظه کاران در ایالات متحده کرده‌اند. موضوعی که منجر به خشم محافظه کاران و واکنش آنها شد.

چاره سازی مدیرعامل فیسبوک برای خواموش کردن خشم محافظه کاران

نکته این ماجرا این است که در آن میت رامنی و رند پال از چهره های مطرح حزب جمهوری خواهد و محافظه کار در ایالات متحده بازنده های اصلی بوده اند. چهره های بزجسته ای که قطعا بازی با آنها برای هیچ شخص و نهادی از جمله زاکربرگ و فیسبوک بی خطر و بی پیامد نخواهد بود.

قطعا همین موضوع باعث شده است تا مدیر عامل فیسبوک یعنی مارک زاکربرگ به سرعت دست به کار شود و برای چهارشنبه این هفته تدارک جلسه ای را با یک دو جین از محافظه کاران ایالات متحده پیرامون همین موضوع سرکوب اخبار ببیند.

این جلسه که قرار است در«منلو پارک» مقر اصلی فیسبوک در کالیفرنیا برگزار شود، شاهد حضور چهره هایی همچون «گلن بک» کارآفرین و چهره رسانه ای مشهور محافظه کاران خواهد بود که در صفحه فیسبوک خود اذعان کرده که برای شرکت در این جلسه قرارهای قبلی خود را لغو میکند. وی به شکلی جالب توجه نوشته است: نگاه کردن به چشمان وی – زاکربرگ – در حالی که مشغول توضیح ماجرا است، بسیار جالب است و اگر بتوان به اعتمادی برای این ابزار قدرتمند – فیسبوک -رسید، یک پیروزی برای همه صداها و جناح ها خواهد بود.

از دیگر چهره هایی که قرار است در این جلسه حضور داشته باشند باید به نام هایی همچون «زاک موفات» بنیانگذار Targeted Victory – یک گروه فعال در تکنولوژی رسانه - و «دانا پرینو» مدیر برنامه The Five در شبکه فاکس نیوز اشاره کرد. چهره هایی کاملا رسانه ای و قدرتمند از محافظه کاران که قطعا برای فیسبوک و منافع زاکربرگ بهتر است رابطه ای دوستانه با همه آنها داشته باشد!

این جلسه در حالی قرار است برگزار شود که پیش از این مارک زاکربرگ صراحتا هرگونه دخالت از سوی فیسبوک و سانسور یا سرکوب موضوعات و اخبار محافظه کاران در این شبکه اجتماعی را تکذیب و رد کرده بود.


[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده