ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاکیداتحادیه عرب برلزوم دخالت بین المللی برای حمایت ازمردم فلسطین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، اتحادیه عرب اقدامات نژادپرستانه و سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را که تهدیدی برای شعله ور شدن آتش جنگ در تمام منطقه است محکوم کرد.

اتحادیه عرب در بیانیه خود به مناسب شصت و هشتمین سالگرد نکبت (اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها) جامعه بین الملل و در راس آن سازمان ملل را به اعمال فشار بیشتر بر اسرائیل به منظور تن دادن به اراده جامعه بین الملل از طریق اجرای قطعنامه های بین المللی فراخواند.

در این بیانیه آمده است که در مقدمه این قطعنامه ها، قطعنامه ۱۹۴ مجمع عمومی سازمان ملل متحد مصوب سال ۱۹۴۸ است که بر حق بازگشت فلسطینیان و پرداخت غرامت به آنان تاکید دارد. این بیانیه همچنین بر مسئولیت جامعه بین الملل برای حمایت از مردم فلسطین و پایان فوری شهرک سازی ها تاکید کرده است.

اتحادیه عرب در بیانیه خود تاکید کرد تنها در صورتی صلح محقق می شود که هر چیزی به نصاب خود بازگشته و کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس در چارچوب مرزهای سال ۱۹۶۷ و بر اساس قوانین بین المللی تشکیل شود در غیر اینصورت فرصت های صلح از بین رفته و این امر تهدیدی برای شعله ور شدن آتش جنگ در کل منطقه است.

اتحادیه عرب به در پیش گرفتن سیاست یهودی سازی توسط اسرائیل از طریق کوچاندن اجباری فلسطینی ها، افزایش روند شهرک سازی ها و همچنین اقدامات سرکوبگرانه از جمله تخریب منازل فلسطینی ها و بازداشت های روزانه و ترورهای سازمان یافته اشاره کرده است.

این اتحادیه همچنین اقدام صهیونیست ها در هتک حرمت مقدسات مسیحی ها و مسلمانان بویژه مسجدالاقصی را محکوم کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده