ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برای فراگیری زبان های خارجی باید در دانش آموزان رغبت ایجاد کنیم

سید محمد بطحایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی آموزش زبان های خارجی در مدارس گفت: مهمترین مشکل ما در آموزش های زبان خارجی غیر از زبان انگلیسی  عدم استقبال دانش آموزان است.

وی افزود: متاسفانه گرایش از سوی دانش آموزان به یادگیری زبان انگلیسی خیلی بیشتر از سایر زبان ها است، در حقیقت ما برای آنچه که مقام معظم رهبری برای اشاعه سایر زبان های خارجی فرموده اند باید تلاشی در ایجاد ذوق و رغبت دانش آموزان برای گرایش به زبان های خارجی کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش زبان های خارجی کار دشواری است و البته باید این سیاست انجام شود در دوره های گذشته آموزش وپرورش تلاش هایی در این زمینه داشته است اما متاسفانه  این تلاش ها به دلیل عدم استقبال دانش آموزان مثمر ثمر واقع نشد.

بطحایی درباره ی تربیت نیروی انسانی مسلط به زبان های خارجی  بیان کرد: مهمتر از تربیت نیروی انسانی در زبان های خارجی، رغبت دانش آموزان است.

وی با بیان اینکه  دانش آموزان تابع سیاست های ما نیستند، تصریح کرد: در دهه های ۶۰ و ۷۰ آموزش زبان های انگلیسی را داشتیم، یعنی زبان فرانسه و ایتالیایی در مدارس آموزش داده می شد اما استقبالی صورت نگرفت.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  بیان کرد: ما هر تعداد معلم هم داشته باشیم، وقتی دانش آموز تمایل نشستن در کلاس غیر از زبان انگلیسی را نداشته باشد معلم ما بیکار می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X