ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دست‌هایی در کار است که کارخانه روغن پارس قو هم مثل چیت‌ری تعطیل شود

کارگران قو عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران درباره تعطیلی کارخانه قو گفت: ظاهرا دست‌هایی در کار است تا با آلاینده قلمداد کردن فعالیت‌های واحد صنعتی پارس قو قصد دارند زمینه تعطیلی و بیکاری کارگران را فراهم کنند.

علی خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره تعطیلی کارخانه روغن نباتی پارس قو گفت:این کارخانه یکی از با سابقه ترین واحد‌های صنعتی شهر تهران است که از حدود 5سال قبل با مشکلات متعددی همراه بود و چندین بار تا مرز تعطیلی رفت اما به هر حال کارگران کار خود را می کردند.

 وی با بیان اینکه حدود 2 سال پیش این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شده است گفت: تا قبل از واگذاری یک سری مشکلات پرسنلی داشتند اما مشکل خاصی نبود. در دوره ای به دلیل نبود مواد اولیه تنش‌هایی وارد شده بود اما بعد از اینکه به بخش خصوصی واگذار شد، بحث آلاینده بودن و انتقال  مطرح شد. اما الان بحث از انتقال این صنعت است.

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران اشاره کرد: اکثر واحدهای تولیدی در شرایط رکود دچار مشکل هستند چه برسد به اینکه کارخانه ای مشکل انتقال داشته باشد. اعضای شورای شهر درباره وضعیت کارگران کارخانه روغن نباتی بیان کرده اند که شهرداری حاضر است این کارگران را جذب کند و برخی دیگر بیان کرده اند محل کارخانه روغن نباتی قو تبدیل به یک شرکت خدماتی می شود و این کارگران می توانند آنجا مشغول شوند. این مسائل کدام با انتقال کارخانه همسویی دارد؟

 وی گفت: اگر انتقال واقعیت داشت، کارگران این کارخانه باید مدتی که قرار است کارخانه منتقل شود، تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گرفتند و با تضمین اشتغال پس از یکسال اشتغال مجدد داشتند.واقعیت این است موضوع تعطیلی کارخانه است نه انتقال کارخانه.

 خدایی بیان کرد: ظاهرا دست‌هایی در کار است تا با آلاینده قلمداد کردن فعالیت‌های این واحد صنعتی زمینه تعطیلی و بیکاری کارگران را فراهم کند. حدود یک دهه قبل با شیوه‌ای مشابه شاهد تعطیلی کارخانه چیت‌ری و بیکاری کارگران آن بودیم.

 عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران  تاکید کرد: مدیران  کارخانه چیت ری آن زمان نقل می‌کردند، در زمینی که اکنون متری یک میلیون تومان ارزش دارد دیگر فعالیت نساجی توجیه اقتصادی ندارد.

وی افزود: این احتمال وجود دارد که به زمین کارخانه روغن نباتی قو نیز با‌‌ همان دید نگاه شود.اگر کارفرمایی بخواهد در این شرایط کارخانه را سرپا نگهدارد بازهم در بهترین حالت دچار مشکل خواهیم شد و در ‌‌نهایت با پیش کشیدن موضوعاتی همچون ضرورت انتقال کارخانه به بیرون شهر بازهم  امکان تزلزل در امنیت شغلی کارگران وجود دارد.

 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده