ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری مراسم جشن تکلیف دانش آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران درلندن

به گزارش ایرنا، در این جشن معنوی که آغازگر آن تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید بود، حجت الاسلام محمد منیب از مرکز اسلامی انگلیس، در سخنانی، مناسبت فرخنده به سن تکلیف شرعی رسیدن دختران را به دانش آموزان و اولیاء و مربیان آنان تبریک گفت و با تقدیر و تشکر از زحمات مدیر و مربیان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در لندن در برپایی این مراسم، اظهار امیدواری کرد تا خدای متعال فرصت های بیشتری را برای رشد و تکامل این نوگُلان و نورستگان برای رسیدن به مقامات بالای معنوی و زندگی سعادتمندانه فراهم کند.
حجت الاسلام منیب با بیان اینکه سن تکلیف، شروع و سرآغاز تحول و مرحله پراهمیتی در زندگی انسان برای ورود به عالم معنویت است، اظهار داشت: خدای متعال در سنین تکلیف شرایطی را فراهم می آورد تا افراد به سمت کمال حرکت نمایند و مسوولیت عبودیت و بندگی خدای متعال برعهده آنان گذاشته می شود.
وی افزود: ما از زمان ورود به این عالم معنوی بایستی به نحوی زندگی کنیم که بتوانیم همواره روند به صعودی داشته باشیم و با استفاده از استعدادها، فرصت ها و کارهای مثبت و خیر، از بندگان خوب خدا باشیم .
حجت الاسلام منیب یکی از ویژگی های انسان مومن را ذکر نام خدا در ابتدای کارها برشمرد و تاکید کرد که هرکاری که با یادخدا آغاز شود به سرانجام خواهد رسید.
وی با اشاره به اهمیت فریضه نماز به عنوان نمادی شکوهمندی از اتصال انسان با خدا به نوگُلان و نورستگان تازه مکلف شده، توصیه کرد که در کنار سایر کارهای خوبی که در آینده انجام می دهد به این فریضه مهم شرعی توجه کامل داشته باشند.
این روحانی دینی با بیان اینکه نماز ستون دین است، گفت: بر همه مسلمانان واجب است که یک رابطه خاص با نماز برقرار کرده و در خصوص آن مطالعه و اندیشه کنند.
سید عباس حسینی مدیر مدرسه جمهوری اسلامی ایران در لندن نیز در سخنانی، مناسبت فرخنده به سن تکلیف شرعی رسیدن دختران و پسران را به دانش آموزان و اولیاء آنان تبریک و تهنیت گفت و از تمامی کسانی که در برپایی این مراسم شکوهمند همکاری داشته اند، تشکر کرد.
در این مراسم همچنین نمایشنامه و سرودهای زیبایی که با مضامین ویژه رسیدن نوجوانان به سن تکلیف شرعی و ستایش آنان و تشویق همگان به اقامه نماز در اوقات شرعی تعیین شده، تهیه شده بود ، به اجرا درآمد.
در پایان این مراسم، حجت الاسلام منیب هدایای که از سوی مدرسه جمهوری اسلامی ایران تهیه شده بود، را به دانش آموزان دختر تازه به تکلیف رسیده اهدا کرد.
اروپام**4**ن*1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده