ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لزوم تقویت نگاه اقتصادی در سفارتخانه‌ها

جلال پور رئیس اتاق بازگانی اتاق ایران اینکه نگاه اقتصادی در پرسنل سفارتخانه های باید افزایش یابد گفت: از آنجا که هدف گذاری در اقتصاد مقاومتی درون زای برون نگر است،اهمیت دارد که سفارت خانه ها برای تقویت صادرات و بازار گشایی،برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

محسن جلال پور رئیس اتاق بازگانی اتاق ایران در صفحه تلگرام خود درباره انتظارات بخش خصوصی از سفارت خانه ها نوشت:
با توجه به سال اقتصاد مقاومتی و از آنجا که هدف گذاری این سیاست، درون زای برون نگر است،اهمیت دارد که سفارت خانه‌ها برای تقویت صادرات و بازار گشایی،برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

اول: سفارتخانه های ما باید بیشتر وقت و زمان و انرژی خود را معطوف به ایجاد ارتباط اقتصادی کنند.

دوم: تغییر فرهنگ در پرسنل سفارتخانه ها و نگاه پررنگ اقتصادی بین این پرسنل بایستی مدنظر قرار گیرد.

سوم: تلاش برای حفظ منافع اقتصادی ایران و بنگاه ایرانی به عنوان یک اصل اساسی مد نظر قرار گرفته و سفیر جمهوری اسلامی ایران اختلال در ارتباطات اقتصادی فعالین اقتصادی کشورمان را به عنوان یک نگرانی و دغدغه جدی دنبال کند.

چهارم: باید این تغییر فرهنگ قبل از هر چیز در سیستم ارزشیابی وزارتخانه ها رخ دهد.

پنجم: : تمرکز بر احیای فعالیت های بانکی کشورها با ایران باید به عنوان اولویت کاری سفارتخانه ها تعیین شود.

ششم: استفاده از سرمایه های ایرانی و مهم تر از آن متخصصین و نیروی انسانی کارآمد ایرانی خارج از کشور باید در سفارتخانه ها جدی گرفته شود.

هفتم: توسعه بازارهای صادراتی باید در سفارتخانه هایمان به شدت دنبال شود.

هشتم: انسجام بخش خصوصی فعال و فعالان اقتصادی کشورمان در دیگر کشورها و ایجاد هسته ای قوی از این ظرفیت کار بسیار لازم و شایسته است.

نهم:حضور فعال سفارتخانه ها در پذیرش و اعزام هیأت های تخصصی بایستی در برنامه های روزانه و هفتگی سفارتخانه ها جای جدی و علمی پیدا کند.

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X