ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمترین اثر مجالس علی آقا قاضی

سید علی آقا قاضی روزی به یکی از مجالس خاص که به خواص معمولی از تلامذه وی تعلّق دشت راه یافتیم. وقتی از منزل ایشان بیرون آمدم همین را بگویم که عبا را روی سر و صورتم کشیدم و راه افتادم و مالک اشک‌های چشمانم نبودم و...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حضرت آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی فرمودند: یکی از اعاظم علما در نجف مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد رضا آل یاسین بود؛ وی نقل می‌نمود که مرحوم آقا میرزا علی قاضی مجالس متعددی به صورت طبقه طبقه براساس حال و مقام سالکین بر پا نموده بود که می‌توان با نام‌های «مجلس عام»، «مجلس خاص»، «مجلس خاص الخاص» و «مجلس اهل الخاص» و ... مشخص نمود.
وی گفت روزی به یکی از مجالس خاص که به خواص معمولی از تلامذه وی تعلّق دشت راه یافتیم. وقتی از منزل ایشان بیرون آمدم همین را بگویم که عبا را روی سر و صورتم کشیدم و راه افتادم و مالک اشک‌های چشمانم نبودم و بی‌اختیار گریه می‌کردم به هر کجا و به هر کس که نگاه می‌کردم بدم می‌آمد و در اثر انقطاع موقّت که از عوالم دنیوی حاصل شده بود طاقت ماندن در دنیا و زندگی با مردمان از من سلب شده بود؛ صد حیف که بعدها نتوانستم در آن مجالس نورانی حاضر شوم.

کتاب اسوه عارفان – ص 168
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده