ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاثیر پرخوری بر میل جنسی

ظاهرا پرخوری و دریافت بیشتر کالری علاوه بر این که تناسب اندام را به خطر می اندازد میل جنسی را نیز کاهش می دهد. به عقیده ی محققان کاهش میزان کالری های دریافتی روزانه اثرات مثبتی روی میل جنسی داشته و باعث افزایش آن می شود. فاطمه مهدی پور - بخش تغذیه و آشپزی تبیان پرخوری و میل جنسی

نتایج پژوهشی که در مجله ی پزشکی به چاپ رسیده است نشان می دهد کاهش کالری های دریافتی باعث لاغری و افزایش میل جنسی می شود. در واقع کنترل کردن اشتها و میل به غذا به افزایش میل جنسی کمک می کند.

محققان دانشگاه لوئیزیان ایالات متحده ی آمریکا به مدت 2 سال روی 220 فرد بررسی کردند. شاخص توده ی بدنی تمام شرکت کننده ها بین 22 و 28 تخمین زده شد. در واقع گروه اول وزنی نرمال و گروه دوم دچار اضافه وزن بودند. در طی این دو سال 145 داوطلب رژیم کم کالری را دنبال کردند در حالی که در عادت های غذایی 75 نفر دیگر تغییری ایجاد نشد.

کاهش کالری دریافتی = معاشقه ی بیشتر

محققان روی عادت های غذایی، میزان کالری های دریافتی، کیفیت خواب و دفعات رابطه ی جنسی شرکت کننده ها بررسی هایی انجام دادند. بعد از یک سال محققان تاثیر کاهش جذب کالری در شرکت کننده ها را بررسی کردند.

کاهش کالری های دریافتی باعث لاغری و افزایش میل جنسی می شود. در واقع کنترل کردن اشتها و میل به غذا به افزایش میل جنسی کمک می کند

آن ها مشاهده کردند که میل جنسی افرادی که میزان کالری دریافتی شان را به میزان 25 درصد کاهش داده اند افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این خلق و خوی و سلامتی این افراد نیز با بهبود مواجه بوده است. این نوع رژیم کم کالری همچنین منجر به کاهش 7.6 کیلوگرم از وزن شرکت کننده ها شد.

برخلاف انتظار محققان این رژیم غذایی تاثیر منفی روی خواب شرکت کننده ها نداشته است. در عوض میل جنسی، خلق و خوی، وزن و سلامت عمومی شرکت کننده ها بهبود پیدا کرده است. اگر شما نیز می خواهید رژیمی کم کالری را دنبال کنید بهتر است ابتدا با یک متخصص مشورت کنید و در عین حال یادتان باشد که پرخوری مرضی است که مرض ایجاد می کند.


اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .

[ منبع این خبر سایت تبیان-تغذیه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-تغذیه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده