ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی + عکس

فردا - بشیر قلی زاده سرچشمه: مارهای زنگی، زندگی انفرادی دارند آنها برای شکار کردن از کمین استفاده می کنند، صبر و تحمل این مار بسیار بالاست، این جانداران می توانند بدون تغذیه تا دو سال زنده بمانند اما وقتی فرصت شکار پیش بیاید از جمله مرگبار ترین و کار آمد ترین گوشتخواران در زمین محسوب می شوند.  
 
حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویر
مار زنگی پشت الماسی غربی

با توجه به تحقیقاتی که در مارس 2016 منتشر شده است، حمله مار زنگی به طور متوسط چیزی بین 44 و 70 میلی ثانیه طول می کشد این در حالی است که پلک زدن انسان در حدود 200 میلی ثانیه است. در یکبار پلک زدن انسان مار قادر است چهار بار حمله کند.  
 
حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویر
 مار زنگی پشت الماسی غربی

سرعت بسیار بالا فقط مختص مار های زنگی نیست. از حدود 3500 گونه مار در این سیاره، از کوچکترین افعی گرفته تا بزرگترین مار پیتون، تعداد بسیار کمی مورد مطالعه قرار گرفته اند. اما تصور می رود که اکثر آنها توانایی  شکار در سر عت های بالا را دارند.
 
حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویر
cottonmouth غربی
 
حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویر
atrox غربی

برخی بر این باورند که ماهیچه مار ها به هم اتصال دارند و مانند باند کشی عمل می کنند و این باعث شده که آنها می توانند با سرعت بسیار بالا حمله کنند.  
 
حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویر
پیتون مشبک

وقتی مار ها به سمت طعمه خود شتاب می گیرند نیروی آنها 30 برابر نیروی گرانش زمین می شود این در حالی است که ماهر ترین خلبانان جنگنده با آموزش های بسیار زیاد، در نیروی 8 جی کنترل اندام خود را از دست می دهند و در 10جی بیهوش می شوند.
 
حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویر
پیتون سنگی آفریقایی
 
حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویر
rat snake

هنگامی که یک خلبان جنگنده شتاب قوی را تجربه می کند، خون با فشار زیاد به سمت پای او جریان می یابد چون این کار خیلی سریع صورت می گیرد، طول می کشد تا خون دوباره به مغز برسد در این حالت مغز با کمبود اکسیژن روبرو می شود و در نتیجه خلبان بیهوش می شود. اما مارها با مدیریت این روند با سرعت خیلی بیشتری شکار می کنند بدون آنکه بیهوش شوند و این برتری در ساختار جمجمه مارها نهفته است.  
 
حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویرجمجمه پیتون مشبک

جمجمه یک مار فوق العاده قابل تحرک است و همچنین در بسیاری از مفاصل مار کشش و تحرک وجود دارد. و این کشش و تحرک باعث شده در موقع حمله سر مار بسیاری از ضربه ها را جذب کند. مقایسه این عمل مانند مشت زدن به دیوار و یک کیسه هوا است. دیوار چون ثابت است تمام ضربه را پس می دهد ولی کیسه چون متحرک است مقدار زیادی از ضربه را جذب می کند که باعث کمتر آسیب دیدن دست می شود .

حقایق باور نکردنی از مارهای زنگی +تصاویر
rat snake

دانشمندان در حال حاضر در تلاش برای درک چگونگی رفتار مار و سیستم اسکلتی و عصبی آن می باشند. هدف این است که بتوان وسایل نقلیه امن تری طراحی کرد که با جذب نیرو در موقع تصادفات آسیب کمتری به سرنشینان وارد کند. ایدی الهام بخشی از حملات مار، برای طراحی ممکن است مسخره به نظر  برسد اما واقعیت چیزه دیگری است که شما انتظار دارید.

[ منبع این خبر سایت ایران-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایران-سرگرمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X