ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تهران، میزبان نماینده‌صندوق‌جهانی‌پول

صندوق بین المللی پول در بیانیه ای اعلام کرد دیوید لیپتون فرد شماره دو این نهاد مالی بین المللی،‌ یکشنبه دیداری دو روزه را از ایران برای گفتگو درباره تحولات اقتصادی آغاز کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، گفتگوها درباره اوضاع اقتصادی و طرح های مربوط به سیاست اقتصادی که ایران می تواند پس از لغو تحریم ها پس از توافقنامه مربوط به برنامه هسته ای ایران اجرا کند، خواهد بود. توافقنامه ایران و پنج بعلاوه یک ژوئیه ۲۰۱۵ منعقد و اوایل سال میلادی اجرا شد.

لیپتون در این دیدار قرار است با شماری از مقامات بلندپایه دولت ایران، نمایندگان بخش خصوصی،‌ بانک ها و دانشگاهیان دیدار کند.

یک سخنگوی صندوق بین المللی پول اعلام کرد این نهاد مالی بین المللی اکنون به جز مساعدت آماری و فنی برنامه اقتصادی درحال اجرا با ایران ندارد.

صندوق بین المللی پول که روابط مداومی را با تهران حفظ کرده است در آخرین بررسی اقتصاد ایران در ژانویه سقوط قیمت های نفت را پیش بینی کرده بود، رشد اقتصادی قرار است در سال ۲۰۱۵/۲۰۱۶ به کمتر از نیم درصد سقوط کند.

صندوق بین المللی پول در این بررسی اقتصادی افزود: « کاهش اخیر تحریم ها احتمالا به افزایش تولید نفت و صادرات این کشور کمک خواهد کرد.»

این سازمان افزایش رشد اقتصادی بین چهار تا پنج و نیم درصدی را برای ایران در سال ۲۰۱۶/۲۰۱۷ پیش بینی می کند.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X