ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فازبندی اجرای طرح آزادسازی حریم امامزاده زیدبن علی(ع) خرم‌آباد

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمدجواد عباس زاده شامگاه یکشنبه در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد موضوع آزادسازی حریم امام زاده زیدبن علی شهر خرم را یک مطالبه عمومی دانست و اظهار داشت: عدم آزادسازی حریم این امام زاده یکی از مسایل و مشکلات شهر خرم آباد بوده بطوریکه به یک درخواست عمومی از سوی مردم و رسانه ها تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمان های گذشته در اطراف امام زاده زیدبن علی یک قبرستان که جز املاکات امام زاده بوده است وجود داشته، افزود: قبل ازا نقلاب قبرستان اطراف این حرم از بین رفته و مغازه هایی در اطراف امام زاده احداث و به افراد واگذار شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان به وجود ۱۰۳ مغازه اطراف حرم زیدبن علی خرم آباد اشاره کرد و گفت: کسبه اطراف حرم زیدبن علی تا سال های پیش مستاجر شهرداری بوده و به آن اجاره می دادند که در زمان مدیریت استاندار وقت لرستان سند این مغازه ها به نام امام زاده زده شد.

حجت الاسلام عباس زاده با اشاره به اینکه طرح تعریض حریم امام زاده زیدبن علی به علت هزینه بر بودن یکدفعه و سریع نمی تواند انجام شود، افزود: برای اجرای این طرح باید ۱۱۰ مغازه خریداری شود و ممکن است بازاریان به علت تعطیل شدن بخش زیادی از بازار با اجرای این طرح مخالفت کنند لذا مطابق تصمیم گیری های انجام شده این پروژه باید به صورت فاز به فاز اجرا شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان اضافه کرد: بنا به پیشنهاد شهردار خرم آباد بنا شد یک کارشناس از طرف بازاریان، یک کارشناس از طرف اوقاف و یک کارشناس بی طرف مغازه های اطراف حرم را نرخ گذاری کنند تا بازاریان حق خود را گرفته و مغازه ها را برای تخریب و تعریض فضای امام زاده تخلیه کنند.

حجت الاسلام عباس زاده بر لزوم موافقت شورای شهر خرم آباد با صدور مجوز ضرورت طرح آزادسازی حریم امام زاده زیدبن علی تاکید کرد و گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان آمادگی دارد مطابق مقررات ضرورت طرح حق بازاریان را پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه عبور و مرور در اطراف حریم این امام زاده برای مردم دشوار شده لذا آزاد سازی آن امری ضروری است، افزود: تعریض حرم امام زاده زیدبن علی برنامه کلانی بوده که به آزادسازی قلعه فلک الافلاک نیز کمک خواهد کرد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان بر توسعه فضای حرم زیدبن علی شهر خرم آباد تاکید کرد و بیان داشت: با تعریض اطراف حرم می توان زمینه توسعه امام زاده و ایجاد سرویس های بهداشتی، احداث حسینه و توسعه فضای سبز در این مکان را فراهم کرد لذا با این اقدامات دیگر فضایی برای ایجاد بازارچه در اطراف این حرم وجود نخواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده