ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کانون‌های فرهنگی مساجد شهرضا برای اقدامات فرهنگی تقویت شود

کانون مساجد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: کانون‌های مساجد شهرستان شهرضا، ظرفیتی بزرگ برای انجام کارهای فرهنگی در سطح شهرستان است که باید تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، محمدعلی جعفری امشب در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی شهرستان با بیان اینکه موازی‌کاری متولیان فرهنگی سبب از دست رفتن بودجه‌ها می شود، اظهار داشت: این مسئله در بسیاری دیگر از فعالیت‌ها نیز دیده می شود اما مهم این است که با تعامل مناسب و ایجاد راهکارها، برنامه‌های بهتری را در بخش فرهنگ به انجام برسانیم.

وی افزود: سلیقه‌ای عمل کردن  برخی مسئولان در برخی حوزه‌ها، موازی کاری، نبود راهبرد مشخص در شهرستان برای هزینه کرد بودجه‌ها، کمبود نیروهای متخصص فرهنگی از مشکلات در بخش فرهنگ و هنر است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با انتقاد از اتلاف بودجه‌های فرهنگی توسط دستگاه‌های شهرستان، گفت: امروز بیش از ده‌ها دستگاه و نهاد دولتی و عمومی در عرصه فرهنگی فعالیت‌های مجزا، پراکنده و مشابه دارند که در نوع خود یک آسیب جدی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه کمتر از 20 درصد از بودجه فرهنگی کشور به تهران، اصفهان و درصد ناچیزی از آن به شهرضا اختصاص پیدا می‌کند، تصریح کرد: حضور در فعالیت‌های فرهنگی باید به صورت خانوادگی اتفاق بیفتد، برنامه‌های اداره ارشاد شهرضا خانوادگی است و در آن تفکیک جنسیتی وجود ندارد.

جعفری با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد یک ظرفیت عظیم ملی و سرمایه اجتماعی است که باید به بهترین نحو از این ظرفیت استفاده شود، افزود: 55 کانون فرهنگی، اجتماعی مساجد در شهرضا در حال فعالیت هستند و می‌توان با تقویت آنها اقدامات فرهنگی بیشتری را در سطح شهرستان اجرایی کرد.

وی بیان کرد: کانون‌ها از مردمی‌ترین پایگاه‌های فرهنگی در سطح کشور هستند و گستردگی این کانون‌ها در همه جای کشور به دلیل گسترش فعالیت‌های فرهنگی هنری نقش آنان را ارزنده و مهمتر می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه امروزه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد توانسته به عنوان بزرگترین و منسجم‌ترین شبکه فرهنگی کشور نقش واقعی فرهنگی و تبلیغی مساجد را احیا کند، تصریح کرد: باید شرایط و امکانات و زیرساخت‌های فرهنگی را فراهم کنیم تا از ظرفیت وزین مساجد به بهترین نحو استفاه شود و نوجوانان و جوانان را به حضور در مساجد تشویق کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده