ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمک شهرداری قم به دانشگاه علمی کاربردی با اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آتش زر عصر یکشنبه در نطق پیش از دستور یکصد و هشتاد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی هر دستگاهی باید فقط وظیفه خود را انجام دهد و اگر وظیفه ای از دستگاه دیگر بر عهده گرفته باید آن را واگذار کند، اظهار داشت:
چه لزومی دارد که شهرداری یکی از بهترین ساختمان های خود را در اختیار دانشگاه علمی کاربردی بگذارد، در حالی که این دانشگاه حتی یک نیرو هم برای شهرداری تربیت نمی کند.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری نباید وظیفه آموزش عالی را انجام دهد، تصریح کرد: طبق گفته مسئولان آموزش عالی تعداد زیادی از صندلی های دانشگاه های دولتی، آزاد و غیر انتفای کشور خالی است، لذا در چنین شرایطی ما نباید بر روی دانشگاه علمی کاربردی سرمایه گذاری کنیم.
آتش زر گفت: دانشگاه علمی کاربردی قم در شرایطی که ساختمان شهرداری را در اختیار دارد، بیش از 95 درصد نیرویی که تربیت می کند برای دستگاه های دیگر است، در حالی که این دستگاه ها حتی یک ریال هم به این دانشگاه نمی دهند.
وی تصریح کرد: حال که عملکرد دانشگاه علمی کاربردی هیچ سودی را عاید شهرداری نمی کند، این دانشگاه باید اجاره ساختمان را به شهرداری بدهد تا از این راه منافع شهرداری تامین شود.
عضو شورای اسلامی شهر قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دغدغه و نگرانی رهبر معظم انقلاب برای تامین استقلال نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: استقلال سیاسی وابسته به استقلال اقتصادی است و اگر استقلال اقتصادی یک کشور شکل نگیرد، استقلال سیاسی آن نیز زیر سوال می رود و مشکل پیدا می کند، به همین دلیل معظم له همواره بر اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند و امسال نیز خواستار اقدام و عمل در مورد آن شدند.
آتش زر با تاکید بر ضرورت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور تصریح کرد: راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی آن قدر بدیهی است که اگر از یک شهروند عادی هم در این زمینه سوال شود به خوبی پاسخ آن که انجام اقدام هایی از قبیل جلوگیری از واردات بی رویه و رانت خواری است، را می داند.
وی با بیان اینکه اگر یک مملکتی بخواهد استقلال سیاسی داشته باشد یک خودروی چهار میلیاردی نباید در خیابان هایش جولان بدهد، گفت: وضع نباید به گونه ای باشد که ما با تقدیم شهید در داخل و خارج کشور امنیت ایجاد کنیم و آن وقت یک عده ای در سایه امنیت ایجاد شده تمام ارزش های ما را به ریشخند بگیرند.
وی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا این گونه نیست، اضافه کرد: هر کجای دنیا اگر عده ای از مردم زحمت می کشند و برای کشور خود استقلال به ارمغان می آورند آن آدم ها حتی اگر 50 سال هم گذشته باشد بسیار گرامی داشته می شوند.
آتش زر همچنین با بیان اینکه دولت خیلی راحت می تواند زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کند، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی چیز جدیدی نیست و فقط در جمهوری اسلامی مطرح نشده است، از این رو هر کشوری که استقلال سیاسی بخواهد و با استکبار جهانی در تضاد باشد، این را سر لوحه خود قرار داده است.
وی همچنین با بیان اینکه در همه کشورها شهرداری متولی همه امور هستند، اظهار کرد: در دوران قبل از پیروزی انقلاب حتی قبض آب و برق نیز به وسیله شهرداری توزیع می شد، ولی امروز دایره مدیریت شهرداری های کشور محدود شده است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم همچنین با بیان اینکه شهرداری و شورا باید هر کدام به سهم خود در خصوص رکود ایجاد شده در ساخت و ساز مسکن چاره اندیشی کنند، تصریح کرد: در رابطه با جرائم کمیسیون ماده 100 و همچنین تراکم، بعضا ارقامی در مصوبات داریم، ساخت و ساز را از حالت اقتصادی حداقل در شرایط فعلی خارج کرده است.
وی با تاکید بر اینکه تولید مسکن و بناهای مختلف باید برای مردم و سرمایه گذاران به لحاظ اقتصادی با صرفه باشد، افزود: ما باید این ارقام سنگین را شناسایی کنیم و یا حداقل برای یک سال آنها را کاهش دهیم تا سرمایه گذاران برای ساخت مسکن رغبت کافی داشته باشند.
آتش زر همچنین با اذعان به اینکه یکی از مشکلات استان قم، بیکاری است و مردم عادی برای یافتن شغل به شورای شهر مراجعه می کنند،
گفت: اگر تولید مسکن افزایش پیدا کند، به دنبال آن زمینه اشتغال فراهم می شود.
وی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده از سوی شورای اسلامی شهر قم برای رفع مشکل کمبود انگیزه برای تولید مسکن در استان، تصریح کرد: با هماهنگی هایی که با سایر اعضا بویژه رئیس این شورا انجام شده، تهیه یک بسته برای تحقق این امر در دستور کار قرار گرفته است.
7403 / 1175/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده