ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سعیدجلیلی: نفوذ و اقتدار جمهوری اسلامی قابل انکار نیست

به گزارش ایرنا، 'سعید جلیلی' عصر یکشنبه در مراسم یادواره شهید مهدی مطلبی تحت عنوان 'دیده بان نفوذ' در مدرسه علمیه معصومیه قم خاطرنشان کرد: دشمن متحیر است که چه چیزی برای ملت ایران، این همه موفقیت، عزت و اقتدار به دست آورده و دنبال تضعیف آن عوامل هستند.
وی ادامه داد: ملت ایران در عرصه های مختلف، موفق عمل کرده و به این باور رسیده است که هر چه ایمان و عمل صالح را وارد مناسبات خود کند به همان نسبت نتیجه خواهد گرفت.
جلیلی با بیان این که دشمنان ملت ایران در طول 36 سال گذشته به پیروزی ها و موفقیت انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف اعتراف دارند، گفت: تجربه انقلاب اسلامی نشان داده است که یک ملت می تواند به صورت مستقل قیام و انقلاب کند، اندیشه خود را نیز به درستی محقق و با اقتدار به پیش ببرد.
وی افزود: این که دشمنان ما امروز بیان می کنند بدون ایران نمی توان فلان مساله منطقه را رفع و به سرانجام رساند، نتیجه این اقتدار و اندیشه انقلاب است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارکرد: باید از خود سوال کنیم چرا هر کجا اراده ملت ایران و اراده دشمنان تلاقی پیدا کرده، در نهایت خواست و اراده ملت ایران محقق شده و به پیش رفته است؟
جلیلی اضافه کرد: واقعیت این است که انقلاب اسلامی با خود اندیشه و محاسباتی به ارمغان آورده که تمام تلاش دشمنان برای از بین بردن و پیروز شدن در برابر آن، ناکام مانده است.
وی بیان داشت: آنها طی 36 سال گذشته با گزینه های نظامی، ترور، تهدید و تحریم نتوانستند ملت ایران را وادار به عقب نشینی کنند و اعتراف دارند که با وجود مخالفت های دنیا، جمهوری اسلامی ایران به فناوری هسته ای دست پیدا کرد.
جلیلی خاطرنشان کرد: آنها همچنین می گویند بسیاری از کشورهای دنیا از صدام حمایت می کردند و نمی خواستند برود، اما چون جمهوری اسلامی اراده کرد، صدام سرنگون شد.
وی گفت: رئیس سازمان اطلاعاتی انگلیس (اس.‌آی.‌اس SIS)، بیانیه ای را قرائت و با صراحت اعلام کرد که ایران نباید هسته ای شود، آنها هر کاری را که خواستند انجام دادند اما در سایه مقاومت ملت ایران، کاری از پیش نبردند.
جلیلی ادامه داد: شهدایی مانند احمدی روشن و شهریاری چون به راه خود باور و اعتقاد داشتند، با اقتدار ایستاده و موفقیت های بزرگی را برای ملت ایران رقم زدند.
جلیلی اظهارکرد: یکی از دغدغه های بزرگ در مورد هر اتفاق و موفقیتی، حفظ آن موفقیت است و تمام تلاش ما نیز باید این باشد که چگونه این انقلاب و ارزش های ناب اسلامی را حفظ و روی پای خود نگه داریم.
وی در ادامه گفت: عده ای دوست ندارند ملت ایران دنبال پیشرفت انقلاب باشد، بلکه همیشه دنبال پشیمان کردن مردم از انقلاب هستند.
او تصریح کرد: امروز تمام تلاش انقلابی ها این است که روحیه امید را به جامعه تزریق و استقلال ملت را حفظ و خطر استبداد را نیز یادآوری کنند که اگر این نعمت از ما گرفته شود، چه ضررهایی خواهیم کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلابی ها دغدغه دارند که انقلاب اسلامی ایران از ملت ما زایل نشود، بدون تردید اگر این توفیق از ما گرفته شود توفیقات الهی نیز از ما سلب خواهد شد و افرادی نیز با تمام وجود این روشنگری و جنبش را آغاز کرده و هشدار می دهند که چگونه می توان در این مسیر، انقلاب را حفظ کرد.
وی ادامه داد: هر کجا دشمنان دنبال ناامیدی مردم و مایوس کردن آنها هستند ، شخصیت های انقلابی مردم را به سمت امیدواری دعوت می کنند، همین شخصیت های انقلابی هستند که در برابر کسانی که می خواهند 'انقلاب را از اسلام' و 'اسلام را از انقلاب' خالی کنند، می ایستند.
وی گفت: شخصیت های انقلابی دنبال اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی هستند و دشمنان از این حرکت ها نگرانی دارند.
وی تصریح کرد: اگرشاهد موفقیت های بزرگ در منطقه هستیم به خاطر آن است که تفکر انقلابی در پشت آن وجود دارد و همه شعار 'کلنا عباسک یا زینب' سرمی دهند.
حجت الاسلام 'مهدی مطلبی' از مبلغان حوزه علمیه قم بود که یکسال پیش در یک سفر تبلیغی در 40 کیلومتری جاده سنندج دچار سانحه شد و دعوت حق را لبیک گفت.
وی چندین دوره آموزشی و نشست های تحلیلی در موضوع هسته ای در حوزه علمیه قم برگزار کرده بود.
دو کتاب «عقب نشینی ممنوع» و «راز آن چه مرقوم داشته اند» از وی برجای مانده است.
/7401/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده