ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دست برداشتن ملت از مؤلفه‌های قدرت باعث ایجاد امید در دشمن می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی غروب یکشنبه در اولین سالگرد شهادت حجت الاسلام مطلبی که در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، اظهار داشت: یک از نعمت‌هایی که خداوند بزرگ به نسل ما عطا کرده همین نعمت انقلاب اسلامی است.

وی گفت: انقلاب در حقیقت پاسخ یک ملت است به دعوت خدا و پیامبر(ص) و انقلاب انتخاب یک ملت برای جاری شدن اسلام در همه شئون یک جامعه است.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی افزود: از دغدغه‌های بزرگی که بعد از هر موفقیتی وجود دارد این است که چگونه می‌توان آن موفقیت را حفظ کرد و ادامه داد.

وی تصریح کرد: ملت ما امروز توفیق پیدا کرده تا باور‌های خود را تجربه کند و دریابد هرچه در این زمینه حرکت نماید و ایمان و عمل صالح را وارد محاسبات خود کند به‌‌ همان نسبت نتیجه خواهد گرفت.

کسی نمی‌تواند نفوذ و قدرت ایران را انکار کند

جلیلی با بیان اینکه دشمن امروز اظهار می‌کند ایران با انقلاب حیات جدید پیدا کرده است، گفت: دشمن فهمیده که ایران قدرت و پدیده‌ای شده که کسی نمی‌تواند قدرت و نفوذ آن را انکار کند.

وی ادامه داد: هر حرکت بزرگ الهی که در کشور صورت گرفت دشمن سعی کرد جلوی آن را بگیرد و در این راستا هرآنچه توانستند کوشیدند تا مانع تراشی کنند؛ اما نتوانستند به آن چه می‌خواستند برسند.

دشمن از روحیه انقلابی ما می‌ترسد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دست برداشتن ملت از مؤلفه‌های قدرت خود، می‌تواند در دشمن امید ایجاد کند، گفت: دشمن امروز دریافته که از طریق نظامی توان مقابله با ما را ندارد؛ تلاش کردند تا ملت هسته‌ای نشود اما آن روحیه انقلابی ما را پیروز کرد که دشمن از این روحیه وحشت دارد.

وی عنوان کرد: با ایمان می‌توان این انقلاب و موفقیتی را که کسب کرده‌ایم حفظ نماییم و آنچه که می‌تواند به ایمان اسیب برساند، تردید و تحریف است که باید مراقب آن باشیم.

جلیلی گفت: عده‌ای به دنبال تقویت انقلاب اسلامی هستند در حالی که عده‌ای هم می‌خواهند این نعمت را از ملت بگیرند و به دنبال آن هستند مؤلفه‌هایی را که موجب حیات و قدرت ملت می‌شود را کم‌رنگ کنند.

تلاش غیر انقلابی‌ها نا‌امیدی و پشیمان کردن مردم است

وی با بیان اینکه تلاش غیر انقلابی‌ها پشیمان کردن مردم و تلاش انقلابی‌ها ایجاد نشاط و تشویق برای حرکت به سمت جلو خواهد بود، تصریح کرد: تمام تلاش انقلابی‌ها این است که امروز استقلال ملت حفظ شود و این‌ها همچون شهید مطلبی کسانی هستند که با تمام وجود این روشنگری را آغاز کردند تا هشدار دهند چگونه می‌توان انقلاب را حفظ کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افراد انقلابی همانند شهید چمران، شهید احمدی روشن و شهید مطلبی از منطقی دقیق و قابل دفاع برخوردارند و اهل عمل و از خودگذشتگی هستند.

وی گفت: امروز اگر شاهد رقم خوردن موفقیت‌هایی در سطح منطقه هستیم به دلیل آن است که یک تفکر انقلابی پشت سر آن قرار دارد؛ دشمنان انقلاب به دنبال تخریب چهره انقلاب و شخصیت‌های انقلابی هسستند چون می‌دانند این شخصیت‌ها می‌توانند بر جامعه خود اثر بگذارند و امید، حرکت و نشاط ایجاد کنند.

جلیلی افزود: شخصیت‌های انقلابی به دنبال اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی هستند و امروز ما وظیفه داریم مسیر انقلاب را ادامه داده و ندای پیروزی سر دهیم تا بتوانیم از حافظان اسلام وانقلاب باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X