ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار جدید از ظرفیت کاشمری‌های خارج از کشور استفاده کند

به گزارش خبرنگار مهر،  محسن صادقی عصر یک شنبه در جلسه تودیع و معارفه فرماندار کاشمر که در سالن همایش‌های خانه معلم  این شهر برگزار شد، اظهار کرد: یکی از شروط اساسی در انتخاب مدیران، بیتوته آنان در حوزه مسئولیت است، بنابراین اگر مدیری در شهرستان محل خدمتش سکونت نداشته باشد مغایر سیاست‌های کلی دولت است.

وی  تصریح کرد: بر اساس اصل مدیریت حرفه‌ای، هیچ مدیری به تنهایی نمی‌تواند منشأ توفیق یا عدم توفیق باشد و در نگاه سیستمی این اعضای شورای اداری هستند که اگر توفیقی کسب کنند برآیند کار جمعی است و اگر ضعفی هم نمایان شود به همه مدیران بر می‌گردد.

کاشمر ظرفیت فوق العاده در اقتصاد زیارت دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه کاشمر ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای برای توسعه دارد افزود: شاید اصلی‌ترین قابلیت توسعه در این شهرستان جاذبه‌ها، قابلیت‌های مذهبی، فرهنگی و گردشگری باشد.

صادقی با بیان اینکه کاشمر به لحاظ زیارتی دومین شهر خراسان رضوی است و به همین جهت در حوزه اقتصاد زیارت زمینه کار فوق‌العاده وجود دارد خاطرنشان کرد: قابلیت بالای کشاورزی در زمینه حجم و تنوع تولیدات کشاورزی و دامی یکی دیگر از محورهای اصلی توسعه در این شهرستان است؛ لذا با توجه به اینکه کاشمر جزو معدود شهرستان‌هایی است که چهار محور شاخص توسعه را دارد این استعداد و بستر ظرفیت شهرستان تنها نیازمند مدیریت است.

وی تأکید کرد: این نگاه که دولت باید این حوزه‌ها را فعال کند باید برداشته شود و باید از توان بخش خصوصی و مشارکت‌های مردمی استفاده کنیم؛ کاشمر سهم ملی قابل توجهی در بحث مدیریت‌ها در سطح کشور و تعداد زیادی کاشمری مقیم خارج دارد که با بررسی اجمالی صورت گرفته این افراد دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده اقتصادی و علمی هستند لذا همسو کردن این ظرفیت باید از اولویت‌های جدی فرماندار جدید کاشمر باشد.

مجاورت با گسل بزرگ زلزله و خشکسالی مهمترین تنگاهای کاشمر برای توسعه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مجاورت با گسل بزرگ زلزله، عدم پوشش گیاهی مناسب، افت آب‌های زیرزمینی و خشکسالی های متوالی را از تنگناها و محدودیت‌های توسعه کاشمر  است.

وی ادامه داد: در راستای توسعه شهرستان باید بدور از هر گونه گرایش تنها اولویت‌ها مدنظر قرار داده شود و از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در امر توسعه شهرستان استفاده کرد.

صادقی با تأکید بر اینکه ذخیره دانایی ما به مراتب فراتر از پیچیدگی مسائل است گفت: قطعاً با مدیریت دانایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و استعدادهایی که وجود دارد به‌خوبی می‌توانیم مسائل و مشکلات را حل کنیم.

وی با اشاره به حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر ایرانی و خارجی در مشهد، بر هدف‌گذاری کاشمر برای تعریف سهم دومین شهر زیارتی استان از این تعداد زائر تأکید کرد و اظهار کرد: در حال حاضر سهم کاشمر از جذب گردشگران و زائران امام رضا سهم پایینی است لذا با توجه به عزیمت ۳۰ میلیون زائر به مشهد باید سهم کاشمر بر اساس یک هدف‌گذاری مشخص شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های فرماندار ابراز کرد: گفتمان اعتدال، یک گفتمان جناحی و جریانی نیست بلکه یک مکتب فکری است؛ بنابراین امیدواریم همه استعدادها با هر گرایش سیاسی اما با موضوع مشترک اعتدال و عقلانیت به میدان بیایند و در این راه دولت را در خدمت به مردم کمک کنند.

صادقی با بیان اینکه مدیرانی که واقعاً تلاش می‌کنند باید کمک و تقدیر شوند، ادامه داد: مدیرانی که بی‌انگیزه و خسته هستند باید اجازه دهند افراد باانگیزه جایگزین آن‌ها شوند؛ چرا که مدیری که گرفتار است و به گفتمان اعتدال اعتقاد ندارد نمی‌تواند در چارچوب سیاست‌های دولت گام بردارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده