ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسئولیت برخی ادارات شفاف نیستمدیران خلاق و برنامه‌ریز باشند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، یکشنبه شب در دیدار با مسئولان روابط عمومی های ادارات استان یزد با بیان اینکه امروز یکی از مهمترین مشکلات استان یزد، تعطیلی کارخانه ها است و این روند به هیچ وجه زیبنده استان یزد نیست، اظهار داشت: کارخانه های کاشی یکی یکی در حال تعطیلی هستند و بقیه صنایع استان نیز کارگران خود را به خاطر رکود اخراج کرده اند.

وی بیان کرد: نه مسئولان و نه بانک‌ها در این راستا به وظایف خود به درستی عمل نمی کنند و برخی ادارات هم که باید در مسیر رفع مشکلات در این زمینه قدم بردارند، فلسفه وجودیشان مشخص نیست که این موضوع با وزیر مربوطه نیز در سفر به یزد در میان گذاشته شده اما مشکلی حل نشد.

ناصری تاکید کرد: کاملا مشخص و واضح است که مشکل صنایع ما، بازاریابی و مشتری یابی است اما مسئولان در این زمینه اقدامی نمی کنند و دست روی دست گذاشته اند و صنایع نیز به دلیل ناآگاهی نتوانسته اند راساً وارد عمل شوند زیرا از شرایط و اوضاع کشورها بی اطلاع هستند.

مسئولان هیچ اقدامی برای بازاریابی در کشورهای مختلف نکرده اند

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه اکنون بازار میوه روسیه برای صادرات گسترده آماده است اما باید دید کدام مسئول در این زمینه پیش قدم شده و شرایط را برای صادرات سنجیده است.

ناصری تاکید کرد: روالی که مسئولان پیش گرفته اند به هیچ وجه صحیح نیست و نباید با دست روی دست گذاشتن و تماشا کردن، اجازه دهند کارخانجات به دلیل نداشتن بازار فروش یکی یکی تعطیل شوند و کارگران اخراج و عده زیادی از مردم بیکار شوند.

امام جمعه یزد اظهار داشت: با سهل انگاری مسئولان و دست روی دست گذاشتن آنها همچنین ناآگاهی کارخانه داران، امروز ترکیه و چین جای ما را در بسیاری از تولیدات در بازارهای جهانی گرفته اند و این وضعیت روز به روز هم بدتر می شود.

وی تصریح کرد: برخی ادارات و مسئولان تنها به ارائه آمار و مقایسه میزان مصرف ما در زمینه های مختلف از جمله گاز و برق با سایر کشورها مشغولند در حالی که باید پرسید چرا دلیل این کم مصرفی را بررسی نمی کنید و از آن الگو نمی گیرید تا در استان و کشور پیاده کنید.

مسئولیت روابط عمومی ها در ادارات مغفول مانده است

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش روابط عمومی ها در ادارات بیان کرد: روابط عمومی‌ها باید به مردم بفهمانند که دستگاه و اداره تحت نظارتشان کارش چیست و چکار می‌کند که متاسفانه در حال حاضر این مسئولیت مغفول مانده است.

امام جمعه یزد ادامه داد: روابط عمومی باید حرکت‌ آفرین و احیاگر منویات ادارات خود باشد و کار راه‌انداز باشد و نباید مسائل سیاسی را در کارها دخیل کند زیرا سیاسی کاری خدمت به جامعه و مردم نیست و باید همه کمک کنیم و در خدمت مردم باشیم.

وی تاکید کرد: روابط عمومی‌ها باید با جامعه ارتباط برقرار کنند و مدیران نیز نباید خود را تافته جدابافته از مردم بدانند و باید همراه مردم باشند و درد مردم را بدانند و همه با کمک هم برای رفع مشکلات جامعه تلاش کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده