ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وضعیت بودجه‌ دستگاه‌های البرز رضایت‌بخش نیست البرز فاقد شاخص‌های سنجش توسعه است

قائمی معاون استاندار البرز رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی البرز با بیان اینکه وضعیت بودجه‌ دستگاه‌های البرز رضایت‌بخش نیست، گفت: استان البرز فاقد شاخص‌های سنجش توسعه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، ذبیح‌الله قائمی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز که عصر امروز با حضور استاندار و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرماندران البرز برگزار شد، اظهار داشت: موضوعات مهمی در شورای برنامه‌ریزی استان البرز مطرح شده است.

وی افزود: طرح آمایش استان البرز، برنامه ششم توسعه در استان البرز، ارزیابی نیروهای اداری استان و واگذاری پروژه‌های دولتی از جمله موضوعات شورای برنامه‌ریزی البرز بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی البرز با بیان اینکه تاکنون 14 جلسه شورای برنامه‌ریزی 41 دستور جلسه داشته است، بیان کرد: 108 مصوبه ماحصل جلسات شورای برنامه‌ریزی استان البرز بوده است.

قائمی با بیان اینکه این شورا محل گفت‌وگو و تبادل افکار و آرا بوده و همه باید برای برگزاری بهتر آن کمک کنند، گفت: تا این لجظه هیچ پیشنهادی دریافت نکرده‌ام و هیچ کس پیشنهادی ارائه نداده است.

معاون استاندار البرز با بیان اینکه خود را خدمتگزار دستگاه‌های اجرایی البرز می‌دانم، گفت: دستگاه اجرایی که در استان البرز دریافتی نداشته باشد نداریم و در صورت لزوم اسناد این پرداخت‌ها در قسمت حقوق و دستمزد و سایر پرداختی‌ها و عملکرد با سند ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه مدعی نیستم که وضعیت بودجه‌ای دستگاه‌های البرز رضایت‌بخش است، تصریح کرد: در پایان سال گذشته توانستیم بسیاری از مشکلات دستگاه‌های اجرایی را مرتفع نماییم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی البرز در مورد برنامه ششم توسعه و تدوین آن، گفت: فاز دوم برنامه ششم توسعه مبتنی بر شاخص‌ها در البرز باید تهیه شود.

وی با اشاره به برآورد منابع در استان البرز گفت: برنامه ششم توسعه علاوه بر ابعاد ملی دارای ابعاد بخشی و فرابخشی بوده و بعد استانی نیز دارد و با توجه به رویکرد ملی برنامه، تعادل و توازن منطقه‌ای از جمله محورهای واجد اهمیت است.

رئیس سازمان مدیریت  و برنامه‌ریزی البرز تاکید کرد: برنامه ششم توسعه در هر استان ذیل سیاست‌های کلان و اسناد بالادست تهیه می‌شود و سند توسعه استان و برنامه عملیاتی آن باید تهیه شود.

قائمی با اشاره به تعیین جایگاه برای همه بخش‌ها گفت: شاخص‌های سنجش توسعه استان نیز باید تهیه شود که استان البرز چنین شاخصی را ندارد.

وی با بیان اینکه سند توسعه ملی باید به شکل ملی تهیه شود، اظهار داشت: برنامه ششم توسعه استان البرز باید با برنامه ششم توسعه ملی هماهنگ باشد.

وی با بیان اینکه این برنامه باید هرچه زودتر آماده شود، تصریح کرد: با کمک دستگاه‌های اجرایی استان برنامه ششم توسعه تا پایان تیرماه تهیه شود.

وی گفت: اسناد توسعه‌ای در استان البرز فوق‌العاده کم بوده و کاری برای این موضوع انجام نگرفته است و لازم است که به این مسائل پرداخته شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده