ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیش از 70 هزار نفر در فارس در امر سواد آموزی مشارکت دارند

عیسی ملک پور، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در شیراز افزود: پیشتر متولی سوادآموزی در کشور تنها دولت بود اما هم اکنون این مقوله به شکل مشارکتی و با استفاده از ظرفیت های مردمی انجام می شود و در مدت یاد شده برای توسعه فعالیت های سواد آموزی در قالب انجام امور مشارکتی بیش از 10هزار نفر در فارس به کارگرفته شدند.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس بیان داشت: در این روش، سوادآموزی حتی به صورت فرد به فرد انجام می شود و آموزش دهنده بابت کار خود دستمزد دریافت می کند.
ملک پور اظهار کرد: هم اکنون آموزش و پرورش به ازای سوادآموزی به هر نفر، شش میلیون و 800 هزار ریال به آموزش دهنده پرداخت می کند.
وی ادامه داد: همچنین اداره کل آموزش و پرورش فارس در 2 سال گذشته بیش از 270 میلیارد ریال اعتبار برای فعالیت های سوادآموزی جذب کرده است.
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: بر اساس سرشماری سال 90 بیش از 10میلیون نفر بیسواد در کشور وجود دارد که قرار بود از این تعداد بیسوادان بین 10 تا 49 سال در قالب برنامه پنجم توسعه و تا پایان سال 94 باسواد شوند.
ملک پور افزود:اما متاسفانه این موضوع در مدت زمان تعیین شده محقق نشد و بر اساس سیاست های عملیاتی وزارت آموزش و پرورش مقرر شد موضوع سواد آموزی افراد بیسواد به شیوه مشارکتی ادامه یابد.
وی اظهار داشت:بر اساس آمار سال 94 حدود 41 هزار و 434 نفر بیسواد در استان فارس وجود دارد که از این تعداد حدود 30 هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت نام شده اند.
7379 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده