بیش از 70 هزار نفر در فارس در امر سواد آموزی مشارکت دارند

عیسی ملک پور، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در شیراز افزود: پیشتر متولی سوادآموزی در کشور تنها دولت بود اما هم اکنون این مقوله به شکل مشارکتی و با استفاده از ظرفیت های مردمی انجام می شود و در مدت یاد شده برای توسعه فعالیت های سواد آموزی در قالب انجام امور مشارکتی بیش از 10هزار نفر در فارس به کارگرفته شدند.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس بیان داشت: در این روش، سوادآموزی حتی به صورت فرد به فرد انجام می شود و آموزش دهنده بابت کار خود دستمزد دریافت می کند.
ملک پور اظهار کرد: هم اکنون آموزش و پرورش به ازای سوادآموزی به هر نفر، شش میلیون و 800 هزار ریال به آموزش دهنده پرداخت می کند.
وی ادامه داد: همچنین اداره کل آموزش و پرورش فارس در 2 سال گذشته بیش از 270 میلیارد ریال اعتبار برای فعالیت های سوادآموزی جذب کرده است.
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: بر اساس سرشماری سال 90 بیش از 10میلیون نفر بیسواد در کشور وجود دارد که قرار بود از این تعداد بیسوادان بین 10 تا 49 سال در قالب برنامه پنجم توسعه و تا پایان سال 94 باسواد شوند.
ملک پور افزود:اما متاسفانه این موضوع در مدت زمان تعیین شده محقق نشد و بر اساس سیاست های عملیاتی وزارت آموزش و پرورش مقرر شد موضوع سواد آموزی افراد بیسواد به شیوه مشارکتی ادامه یابد.
وی اظهار داشت:بر اساس آمار سال 94 حدود 41 هزار و 434 نفر بیسواد در استان فارس وجود دارد که از این تعداد حدود 30 هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت نام شده اند.
7379 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 70 هزار نفر در فارس در امر سواد آموزی مشارکت دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X