ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ناشران سنتی، نشر کتاب های الکترونیکی را تهدید ندانند

سید عباس صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیمات شورای سیاست‌گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باید به قالب های جدید نشر مانند انتشار کتاب الکترونیکی توجه شود.
وی با تاکید بر این که قالب ها جدید نشر برای ناشرانی که در دو حوزه نشر الکترونیک و کاغذی کار می کنند، به عنوان یک مزیت باید تلقی شود، گفت: ناشری که همراه با تولید کتاب های کاغذی در نشر کتاب های الکترونیکی نیز فعال است باید کتاب های دیجیتالی آن ناشر در مجموع تعداد کتاب های منتشر شده آن ناشر نیز شمارش شود.
صالحی با بیان این که باید امکان تولید کتاب های الکترونیکی در کنار کتاب های کاغذی شکل بگیرد، افزود: در این دوره از نمایشگاه کتاب با همین نگاه، این رویکرد در فضای نمایشگاه کتاب تهران پیگیری شد.
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از سوی دیگر ناشران الکترونیکی نیز باید در سطح حرفه ای از فعالیت در این حوزه نزدیکتر شوند.
وی با تاکید بر این که توهم وجود ریسک های اولیه با حضور در حوزه نشر الکترونیکی باید شکسته شود، تصریح کرد: در این مسیر باید با برشمردن امتیازات ومزیت های نشر الکترونیکی به ناشران سنتی، دریچه های ورود به این حوزه فراهم شود.
رییس نمایشگاه کتاب با اشاره به این که نسبت نشر کتاب های الکترونیکی به کاغذی در کشور هنوز رقم ناچیزی است، گفت: با توجه به فاصله فناوری های نشر کتاب الکترونیکی کشور نسبت به جهان در حال حاضر در آغاز راه فعالیت در این حوزه قرار داریم.
شبک **1699 **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده