ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چشم امیدبازنشستگان به رأی دستگاه قضا در پرونده خیابان فرشته

رئيس هيات مديره هلدينگ عمران و ساختمان تراز پي ريز صندوق بازنشستگي کشوري ابراز اميدواري کرد: راي دادگاه رسيدگي به پرونده زمين فرشته، به احقاق حقوق بازنشستگان کشوري کمک کند.
سيد حسين کربلائي در گفت و گو با خبرنگار اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري گفت: ملک فرشته همانند نگين انگشتري در بهترين نقطه تهران يعني انتهاي خيابان مريم شرقي در منطقه الهيه قرار دارد که از اسفندماه ۹۳ و با وجود اتمام قراداد اجاره، در تصاحب غيرقانوني و ناحق متخلفان باقي مانده است.
کربلايي با بيان اينکه اين ملک صد در صد متعلق به صندوق بازنشستگي کشوري است،گفت: اين ملک شامل ۳۸۵۰ متر مربع زمين و ۱۹۱۹ متر اعياني است که متاسفانه بدون رعايت ضوابط و روال قانوني لازم در سال ۱۳۸۸به شرکت سرمايه گذاري و عمران زاگرس چهارمحال و بختياري اجاره داده شده است. در همين مدت نيز با پول و هزينه صندوق بازنشستگي کشوري ۵۰۰ متر از فضاي اعياني ۱۹۱۹ متري به تجاري تبديل و تغيير کاربري مي دهد، اما با اين حال اجاره ملک همچنان با تفاوت يک چهارم ارزش واقعي، تمديد مي شود.
وي همچنين بيان کرد: در واقع بايد براي اجاره چنين ملکي، در ابتدا قيمت کارشناسي تعيين مي شد و بر آن اساس قرارداد اجاره منعقد مي شده است که متاسفانه بنا به دلايل نامشخص اين روال قانوني طي نشده و ملک به يک چهارم ارزش واقعي اجاره داده شده است.
کربلايي ارزش واقعي زمين را متر مربعي ۲۵ ميليون تومان اعلام کرد و گفت: براوردها نشان مي دهد که ارزش اين ملک بسيار بيشتر از ۱۰۰ ميليارد تومان است که متاسفانه تاکنون در تصاحب افراد و شرکت هاي خاص قرار گرفته است و حق بازنشستگان عزيز زايل شده است.
وي با بيان اينکه قرارداد اجاره ملک در سال هاي گذشته مرتب تمديد مي شده است، گفت: با نظر صندوق بازنشستگي کشوري قرارداد اجازه زمين در ۲۹ اسفندماه ۹۳ پايان مي پذيرفت و ما از اين تاريخ به دنبال تخليه آن هستيم که هنوز موفق به تخليه و بازگرداندن اين زمين به صندوق بازنشستگي نشده ايم و حتي شرکت عمران زاگرس پس از اتمام قرارداد اجاره از پرداخت اجاره نيز سرباز زده است.
رئيس هيات مديره هلدينگ عمران و ساختمان تراز پي ريز يادآور شد: با پيگيري هايي که از سوي صندوق بازنشستگي در شوراي حل اختلاف شد، مساله در شعبه ۱۰۸ مجتمع قضايي عدالت مطرح و پايان قرارداد اجاره ملک تاييد و راي صادر شد که جا دارد تا در اين زمينه از قوه قضائيه و قاضي محترم شعبه ۱۰۸ قدرداني کنم.
کربلايي اما از طرح دعوي جديد ديگري در ارتباط با زمين فرشته خبر داد و گفت: پس از اين حکم، يکي از شرکت هاي زيرمجموعه شرکت عمران زاگرس با نام مهر کسري ادعايی مبني بر اينکه ملک به اين شرکت با حق سرقفلي و کار و پيشه واگذار شده را مطرح کرد .
وي با اشاربه به قرارداد اجاره زمين فرشته اظهار داشت: دراين قرارداد ، آمده است که شرکت عمران زاگرس حق ندارد و نمي تواند ملک را به شرکت ديگري واگذار کند و شرکت هاي اقماري زيرمجموعه اين شرکت نيز در واقع هم گروه آن محسوب مي شوند و حق اجاره ملک يا انجام فعاليت هاي کسب و پيشه را ندارند. بنابراين حق کسب و پيشه در قرارداد منتفي بوده است و شرکت عمران زاگرس مي بايست پس از پايان قرارداد اجاره، ملک را مثل روز اول تحويل صندوق مي داده است.
وي يادآور شد: متاسفانه صندوق بازنشستگي کشوري در اسفندماه ۹۴ به شدت درگير تامين منابع مالي براي پرداخت حقوق بازنشستگان بود و در شرايط بسيار سختي توانست حقوق ها را پرداخت کند اما در اين سوي قضيه افرادی بدون توجه به وضعيت معيشتي و حقوق بازنشستگان، بيت المال را رها نمي کنند و منافع صندوق و حقوق بازنشستگان را دست خوش زيادت خواهي خود قرار داده اند.
کربلايي تصريح کرد: زماني که مساله رسيدگي قضايي مطرح باشد، روند رسيدگي زمان بر خواهد بود و ما در هشت ماه گذشته که موضوع دوم مطرح شده است پيگير آن هستيم. اين پرونده در همان شعبه دادگاه عدالت مطرح شده و سه شنبه هفته جاري وقت دادگاه مشخص شده تا به اين پرونده رسيدگي شود.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X