ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

368 پروژه لرستان در قالب اقتصاد مقاومتی تعریف شد افتتاح 244 پروژه تا پایان سال‌

اقتصاد مقاومتی استاندار لرستان گفت: ۳۶۸ پروژه در استان لرستان در قالب اقتصاد مقاومتی تعریف شده که ۲۴۴ پروژه از آن تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان اظهار داشت: با انتخاب شدن استان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کنار استان‌های آذربایجان شرقی و کرمان تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا  به یک الگوی خوب در کشور تبدیل شویم.

وی افزود: تمام پرژه‌های استان باید براساس سیستم نظام یکپارچه و پیشبرد اقتصاد مقاومتی (نیپا) قرار بگیرند که بر این اساس 368 پروژه استان در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شده ‌که تا پایان سال جاری 244 پروژه باید به بهره‌برداری برسد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در حال حاضر سه قوه بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجماع دارند و این اجماع در استان لرستان نیز وجود دارد، عنوان کرد: تمام دستگاه‌های استان باید مشکلات موجود را در ستادهایی که برای اجرای اقتصاد مقاومتی در سطح کشور تشکیل شده است، مطرح کنند تا به جای برگزاری جلسات، اقدام و عمل داشته باشیم.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌های استان لرستان تا روز شنبه اول خرداد باید پروژه‌هایی را که در سال اقتصاد مقاومتی اجرایی کنند، در سیستم نیپا قرار دهند و دستگاه‌هایی که پروژه‌های ملی و استانی آنها باید الحاق پیدا کنند نیز تا روز شنبه این کار را انجام دهند.

بازوند ضمن تأکید بر تعیین برنامه زمان‌بندی افتتاح پروژه‌ها توسط دستگاه‌ها، بیان کرد: بانک‌های استان لرستان نیز باید برنامه زمان‌بندی برای احیا واحدهای تملک خود را ارائه دهند و مشخص کنند که تا پایان سال در هر ماه چند پروژه را راه‌انداری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برش شهرستانی برنامه‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی نیز مشخص میشود و اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیز هر 10 روز یک بار از وضعیت شهرستان‌ها بازدید می‌کنند.

استاندار با تأکید بر توجه به عدالت‌محور بودن اجرای اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: تمام دستگاه‌های استان باید سه روز در هفته دو ساعت را برای بررسی و حل مشکلات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اختصاص دهند کما اینکه ما نیز در استانداری جلساتی را برای حل مشکلات سرمایه‌گذاران برگزار می‌کنیم ضمن اینکه دستگاه‌ها باید به ماده 27 قانون در رابطه با واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی را مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: اگر دستگاهی در استان لرستان نتواند در زمینه اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خوب عمل کند به وزارتخانه مربوطه گزارش میدهیم که آن مدیر توانایی انجام کار را ندارد چرا که خود ما هم باید در قبال اجرای اقتصاد مقاومتی به معاون اول رئیس جمهور پاسخگو باشیم.

بازوند حضور بخش خصوصی را لازمه رشد شاخص‌های اقتصادی لرستان دانست و عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم در اجرای اقتصاد مقاومتی الگوی خوبی باشیم باید به رشد بهره‌وری توجه داشته باشیم و رشد بهره‌وری  بدون صرف وقت و تلاش زیاد محقق نمی‌شود .

وی افزود: برخی مدیران برای انجان سفرهای کاری از سفرهای زمینی استفاده می‌کنند در حالی که زمان ارزش بسیار زیادی دارد و به نظر می‌رسد برخی مدیران یا وقت اضافی دارند یا از پرواز ترس دارند که برای انجان سفرهای کاری از هواپیما استفاده نمی‌کنند.


انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X