ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح بهسازی و توسعه اورژانس بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند آغاز شد

دکتر کاظم قائمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، اجرای این طرح را بخشی از برنامه های طرح تحول نظام سلامت ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه از گذشته بیماران ، پرستاران و پزشکان نسبت به اورژانس بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند ناراضی بودند، تصمیم به بهسازی و توسعه آن گرفته شد.
وی بیمارستان یاد شده را بزرگترین مرکز درمانی وآموزشی دانشگاهی استان عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌ های صورت گرفته برای بهسازی و توسعه اورژانس بیمارستان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال 94 برای تامین 20 میلیارد ریال اعتبار قول مساعد داد.
وی ادامه داد: بهمن ماه سال قبل با طرح یاد شده موافقت و در وهله نخست مبلغ 10 میلیارد ریال نیز اختصاص یافت و طرح جامع آن ارائه شد.
وی مدت زمان اجرای طرح یاد شده را چهار ماه ذکر کرد و افزود: در این مدت از بیماران تقاضا می شود با صبر و حوصله مسئولان بیمارستان را در بهسازی اورژانس کمک، کمبودها را تحمل کنند و خدمات سرپایی را از بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند دریافت کنند.
قائمی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت بیان کرد: این طرح از اردیبهشت 93 همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد، تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان ها یکی از نقاط قوت اجرای طرح است .
به گفته وی در خصوص تجهیز بیمارستانها و اورژانس بیمارستان ها در گذشته اقدامات قابل توجهی انجام شد که تا حدودی رضایت شهروندان و بیماران را جلب کرد.
وی ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان‌های دولتی را یکی دیگر از سیاست های طرح تحول نظام سلامت ذکر کرد و گفت: در قالب طرح مذکور بسیاری از بیمارستان ‌های کشور از لحاظ خدمات رفاهی، تغذیه بیمار، تجهیزات و امکانات، افزایش تعداد تخت های بستری و کیفیت تخت ها و غیره ارتقا یافتند.
در اجرای طرح یاد شده فضای ساختمان اورژانس بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند با 500مترمربع افزایش به یک هزار و 600 مترمربع توسعه پیدا می کند.
2047/7557

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده