ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر ورزش و جوانان: سبک زندگی مردم در حال دور شدن از ورزش است

به گزارش ایرنا، عبدالحمید احمدی عصر یکشنبه در کنگره علمی اخلاق در ورزش در سالن همایش فرهنگسرای جوان قم بیان داشت: اخلاق موضوعی بسیار گسترده است که می توان آن را از زاویه های مختلف بررسی کرد ولی در نگاهی اجمالی آن چه در منابع ما در مورد اخلاق بیان شده است شامل صفاتی اکتسابی است و در همه شرایط که نکته ای را می آموزیم، بخشی از آن می تواند موضوع اخلاق باشد.
وی افزود: شاکله وجودی انسان از حسن خلق تشکیل شده است اما اگر بخواهیم موضوع اخلاق را در ورزش بررسی کنیم شاهد گستره بسیار وسیعی خواهیم بود و ورزش به خودی خود یک امر تربیتی است که امر به ورزیدن و بستری برای تربیت شدن است.
وی اظهار داشت: تربیت، تک بعدی نیست و هر فعالیتی که انسان انجام می دهد تاثیر جسمی و روحی دارد، بنابراین آن چه در ورزش به آن می پردازیم به سمت تربیت جسمی و روحی خود می رویم و در همین راستاست که از ورزش به عنوان یک ابزار تعلیم و تربیتی یاد می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: ظاهر ورزش فعالیتی فیزیکی و همراه با مهارت است اما باطن ورزش بسیار فراتر از تنها بعد فیزیکی ورزش بوده و اگر در خصوص اخلاق در ورزش صحبت می کنیم، ورزش می تواند ایفاگر نقش تربیتی برای افراد و آحاد جامعه باشد.
وی بیان داشت: دور شدن جامعه از ورزش آسیب های زیادی از نظر فردی و اجتماعی به جامعه وارد می کند و در حالی که سلامتی یکی از نتیجه های ورزش به شمار می رود، از بعد اجتماعی نیز ورزش کارکردهای اجتماعی مثبتی چون رشد شخصیت اجتماعی، مهار تنش ها و پرخاشگری ها، قانون گرایی، نظم و انضباط و تکامل اجتماعی دارد.
وی ابراز داشت: ورزش پیام آور سازندگی در بعد فردی و اجتماعی است و یکی از نکاتی که باید بسیار روی آن تاکید کنیم موضوع امر به ورزش است.
احمدی با اشاره به این که اگر دنبال فضیلت اخلاق در جامعه هستیم باید به موضوع مهم تاثیرگذار ظرفیت تربیتی ورزش توجه کنیم بیان داشت: دوری از ورزش آثار مخربی برای فرد و جامعه دارد لذا با توجه به اثر غیرقابل انکار ورزش در سازندگی افراد باید ورزش را تبلیغ کنیم و بتوانیم فرهنگ ورزش کردن را در بین آحاد جامعه نهادینه کنیم.
وی افزود: طلبه های حوزه باید در حوزه مسائل اجتماعی ورود پیدا کنند و آن گونه که انتظار می رفته است در نظام اسلامی ما که مبتنی بر شرع اسلام است حوزه های علمیه به موضوع مهمی چون ترویج ورزش کمتر توجه کرده اند و ورزش به عنوان یک موضوع اجتماعی که تمام قشرهای جامعه را درگیر خود می کند باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: حوزه علمیه در امر ورزش ورود پیدا کند تا شاهد نگاه جامعی از منظر حوزه به موضوع ورزش باشیم.
کنگره علمی یک روزه اخلاق در ورزش با حضور ورزشکاران، رئیسان و نایب رئیسان هیات های ورزشی و مربیان استان قم با هدف تشریح راهکاری گسترش اخلاق در ورزش، به همت اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد.
7408 / 1175/1772

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده