ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تنزل دادن برجام به مناقشات جناحی ظلم نابخشودنی است

سید محسن صادقی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری کاشمر که به منظور معرفی فرماندار جدید این شهرستان برگزار شد افزود: برجام حاصل اراده و عملکرد کل نظام است و بدون نظر مساعد رهبر معظم انقلاب اتفاق نیفتاد.
وی با بیان اینکه برجام شروع یک راه است اظهار کرد: همه باید در به نتیجه رسیدن این مذاکرات تلاش کنیم.
وی اجرا ی سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی را از جمله سیاست ها دولت در سال جاری عنوان کرد و گفت: این سیاست ها باید در شورا های اداری طرح و در باره آنها بحث شود.
صادقی همچنین با بیان اینکه مسئولیت ها در نظام جمهوری اسلامی ایران یک فرصت برای خدمت است افزود: اساس تغییر مدیران و مسئولیت ها در دولت اعتدال و امید شایستگی و توانایی است لذا به مدیران پرتلاش، به بهترین نحو کمک می شود و مدیران بی انگیزه و خسته جای خود را به مدیران باانگیزه می دهند.
وی اظهار کرد: رای مردم حق الناس است به همین جهت وقتی دولتی از مردم رأی می گیرد مدیران آن دولت باید به گفتمان دولت اعتقاد داشته باشند.
وی گفت: شهرستان کاشمر ظرفیت های بسیار برای توسعه دارد که اصلی ترین قابلیت توسعه را می توان وجود جاذبه ها و قابلیت های مذهبی، فرهنگی و گردشگری آن دانست.
معاون استاندار خراسان رضوی قابلیت های کشاورزی و تنوع محصولات کشاورزی و دامی را نیز از جمله ظرفیت های این شهرستان دانست و افزود: کاشمر جزء معدود شهرستانهایی است که با داشتن چند شاخص و محور توسعه با همدیگر، تنها نیازمند مدیریت است.
وی اظهار کرد: وجود انواع کانی های معدنی و فلزی در شهرستان نیز ویژگی برجسته ای به کاشمر داده است.
وی با تأکید بر اینکه نباید منتظر ماند دولت برای شکوفایی این حوزه ها وارد عمل شود، گفت: توسعه کاشمر باید به عنوان یک هدف و اولویت مد نظر مسئولان قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی وجود گسل درونه را تهدیدی برای این شهرستان دانست و افزود: کاشمر از پوشش گیاهی مناسب برخوردار نبوده و از افت شدید سطح آبهای زیر زمینی رنج می برد.
وی اظهار کرد: بروز خشکسالی پی در پی و شور شدن منابع آب زیر زمینی در مناطق جنوبی شهرستان محدودیت هایی را برای توسعه آن به وجود آورده است.
وی با بیان اینکه زیرساخت های مناسبی برای محصولات زراعی و باغی در شهرستان وجود ندارد گفت: به رغم تولید فراوان محصولات مختلف، مکانی برای نگهداری آنها در شهرستان وجود ندارد.
صادقی به نقدینگی سرگردان در دست مردم اشاره کرد و از مسئولان خواست از این سرمایه نهایت استفاده را در حوزه هایی که دارای سود دهی می باشد ببرند.
وی هدف بلند مدت در کاشمر را ایجاد منابع آب مطمئن و احداث مجتمع آب شرب عنوان و اعلام کرد: دستیابی به توسعه پایدار و هماهنگ با محیط زیست و گسترش نظام مدیریت زیست محیطی از دیگر اولویت هایی است که در توسعه شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با تأکید براجرای طرح های آبخیزداری افزود: میزان بهره وری در شهرستان کاشمر بسیار اندک است که باید به این موضوع مهم توجه شود.
معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید از تولید کنندگان و تشکل های تولیدی در فرآیند تولید و بازاریابی نهایت استفاده صورت گیرد.
وی گفت: گسترش فعالیت های تعاونی ها در بخش های تولیدی و توسعه گردشگری روستایی از جمله راهکارهای توسعه شهرستان است.
وی افزود: سهم این شهرستان به عنوان دومین شهر زیارتی استان از جذب گردشگر و زائر بسیار اندک است و گرچه سالیانه 30 میلیون زائر ایرانی و خارجی در مشهد داریم اما سهم این شهرستان در این زمینه باید مشخص شود.
صادقی حفظ کاربری اراضی، جلوگیری از پیشرفت کویر، گسترش صنایع روستایی، حمایت از بافندگان، احداث صنایع تبدیلی و تکمیلی، توسعه اورژانس جاده ای و اتصال کاشمر به شبکه ریلی را از دیگر تاکیدات برای توسعه شهرستان برشمرد.
وی گفت: دولت یازدهم 50 سیاست در حوزه اجرایی برای شهرستان کاشمر در نظر دارد که امیدواریم فرماندار جدید کاشمر با نگاهی فراجناحی و پرهیز از روزمرگی آنها را به نتیجه برساند.
وی اتصال به شبکه ریلی، بهسازی چند جاده، راه اندازی مرکز شبانه روزی آموزش فنی و حرفه ای، احداث چند بزرگراه، احداث جاده دوم شادمهر، کاشمر و بردسکن و تکمیل شهرک صنعتی را از جمله اولویت ها عنوان کرد و افزود: کاهش آسیب های اجتماعی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دو اولویت دولت در سال جاری است به ویژه آن که وضعیت آسیب های اجتماعی درشهرستان کاشمر جای نگرانی دارد که باید تدابیر جدی در این زمینه اتخاذ شود.
منتخب مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: باید با تدبیر سیاسی، اعتدال اقتصادی و امید اجتماعی به سوی وحدت گام برداریم.
بهروز بنیادی افزود: اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب جز با وحدت امکان پذیر نیست.
وی اظهار کرد: مشکلات اقتصادی از مهمترین دغدغه های نظام است که باید به این مسائل در برنامه ششم توسعه توجه جدی شود.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاهها گفت: با وجود استادان بسیار، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و جامعه روحانیت در این شهرستان، استفاده از این ظرفیت ها مغفول مانده است.
بنیادی افزود: باید به بخش کشاورزی در منطقه توجه جدی داشت و با بیشترین تمرکز و نظارت بر این بخش، خواستار برنامه اجرایی از مدیران این حوزه شد.
وی اظهار کرد: فرماندار و مسئولان این شهرستان باید زمینه افزایش اعتماد مردم به نظام را بیش از گذشته فراهم کرده و در راستای تقویت سرمایه اجتماعی تلاش کنند و چهره، بیان، رفتار، منش و نوع برخورد آنان باید در جامعه آرامش بخش بوده و همچون دولت تدبیر و امید، دید فراجناحی داشته باشند.
وی گفت: فرماندار جدید باید از تمام مدیرانی که معتقد به آرمانهای نظام و انقلاب، دارای تخصص و دانش، پاکدست و برنامه محور هستند حمایت کند.
وی با تأکید بر تکمیل ظرفیت های خالی صنایع منطقه افزود: باید کارخانه های شهرستان از جمله کارخانه فولاد که 10 سال از عمر آن می گذرد را به نتیجه رساند.
منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت زیارتی و گردشگری شهرستان اشاره کرد و گفت: باید برای تأمین آب آشامیدنی سالم به ویژه در منطقه کوهسرخ
تلاش کرد.
وی تغییر الگوی کشت و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را از دیگر پروژه های قابل پیگیری دانست و ادامه داد: پروژه ندامتگاه شهرستان نیز که چند سال است نیمه کاره مانده باید به نتیجه برسد.
امام جمعه کاشمر نیز در این جلسه گفت: ما نظامی آرمانی برپا کرده ایم لذا برای حفظ آن نباید دچار سستی و ضعف شویم.
حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی با تأکید برلزوم نگهداری انقلاب از آسیب و آفتهای درونی و بیرونی افزود: یکی از قوانین الهی تغییر است که این تغییر در مسئولیتها هم دیده می شود لذا با تغییر مسئولین آرمانها و اهداف انقلاب تغییر نمی کند.
وی اظهار کرد: ما به دنبال حفظ نظام هستیم لذا هر فردی که در راستای تحقق این هدف تلاش کند مورد حمایت است.
وی گفت: مسئولان به عنوان سربازان نظام هستند و وظیفه پاسداری از آن را برعهده دارند لذا نگاه سلیقه ای مسئولان را به اهداف نمی رساند بلکه باید به سوی حاکمیت شایستگان حرکت کنیم و بدون نگاه به حاشیه ها برای ایجاد آرامش و توسعه منطقه گام برداریم.
در این جلسه ضمن قدردانی از خدمات مهدی فروزان فرماندار قبلی کاشمر، محمد حسن فرهادی به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.
فرهادی سابقه فرمانداری شهرستان خواف، ریاست آموزش و پرورش ناحیه 6 مشهد را در کارنامه خود دارد.
کاشمر با 195 هزار نفر جمعیت در 228 کیلومتری مشهد واقع است.
7497 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده