ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صادرات پنیر و شیرخشک به مسکو

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت که نخستین محموله صادراتی این استان در قالب ۳۸ تن پنیر و شیرخشک از شرکت تولیدی لبنیات آمل به مسکو صادر شد.

سیدحسین رضوانی روز یکشنبه درحاشیه ارسال نخستین محموله صادراتی شرکت تولیدی آمل به روسیه به خبرنگار ایرنا گفت: صادرات محصولات پروتئینی و لبنیات از ایران به روسیه در راستای تفاهمنامه صورت گرفته دوکشور و به لحاظ نزدیکی مازندران به کشور روسیه عملیاتی شد.

وی ادامه داد: دامپزشکی مازندران از میان ممیزی هایی که برای شرکت هایی تولید لبنیات استان داشته و این ممیزی ها به تایید دامپزشکی کشور روسیه رسیده و در نهایت کدصادراتی برای لبنیات مازندران که شرکت کاله آمل بود، صادر شد.
مدیرکل دامپزشکی مازندران ادامه داد: شرکت بخش خصوصی وطرف قرار داد برای شروع این همکاری دو جانبه شیرخشک و پنیرشرکت کاله را تایید و خواهان واردات آن به روسیه شده است.
مدیرپژوهش وتوسعه شرکت کاله آمل هم دراین رابطه گفت: این شرکت در نخستین گام ۲۰ تن شیرخشک و ۱۸ تن پنیر به درخواست کشور روسیه به این کشور ارسال خواهد کرد.
نقی زاده، ارزش این مقدارمحصولات صادراتی از آمل به مقصد روسیه را ۱۸۰ هزار دلاراعلام واضافه کرد: براساس توافق های انجام شده شرکت کاله آمل با طرف روسی، هرماه حدود ۲ هزارتن پنیر وشیرخشک به روسیه صادرخواهد کرد.
وی با بیان اینکه این شرکت تمایل دارد درصورت درخواست کشور روسیه سایر لبنیات این شرکت را به این کشور صادرکند، افزود: هم اکنون محصولات تولیدی شرکت لبنی کاله آمل به بیش از ۱۱ کشور آسیایی واروپایی صادر می شود.
نقی زاده، ارزش صادرات لبنیات شرکت کاله آمل را درسال گذشته میلادی حدود ۲۴۰ میلیون دلار اعلام وابرازامیدواری کرد: با هدف گذاری این شرکت، میزان صادرات محصولات لبنی کاله آمل به بیش از ۳۵۰ میلیون دلار درپایان سال مالی ۲۰۱۶ افزایش یابد.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده