ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بانوان ایرانی مزدوج با شهروندان خارجی به استانداری یا دفتر کفالت مراجعه کنند

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی اقبالی» گفت: طبق قانون زناشویی بانوان ایرانی با اتباع خارجی و در اجرای ماده 1060 قانون مدنی به وزارت کشور اجازه داده شدهگپ است در صورت رعایت مقررات مربوط به بانوان ایرانی، اجازه ازدواج داده شود.
وی افزود: این اداره کل با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت کشور و استانداری ها، بررسی وضعیت و جمع آوری اطلاعات فردی بانوان ایرانی را که به صورت رسمی یا شرعی همسر خارجی دارند، در دستور کار دفترهای کفالت قرار داده است.
اقبالی اضافه کرد: بانوان ایرانی که پس ازانقلاب تاکنون قانونی یا شرعی با اتباع خارجی ازدواج کرده اند، باید به 165 دفتر کفالت (در 14 استان مشمول طرح ساماندهی) مراجعه و نسبت به تکمیل فرم اطلاعات فردی اقدام کنند.
به گفته وی، در استان های دیگر که دفترهای کفالت وجود ندارد، بانوان ایرانی باید به استانداری محل زندگی خود مراجعه کنند.
اقبالی گفت: تکمیل این فرم برای جمع آوری آمار و همچنین بررسی وضعیت سواد، معیشت، اسکان و شمار فرزندان حاصل از این ازدواج هاست.
وی به بانوان ایرانی توصیه کرد پیش از ازدواج با مردان خارجی نسبت به قوانین و مقررات کشور زوج آگاهی کامل داشته باشند که در آینده متحمل ضرر ناشی از ایجاد مشکل برای خود و فرزندانشان نشوند.
به گزارش ایرنا بر پایه آمارهای مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، در 9 ماهه سال 1393 (منتهی به آذر) 615 مورد ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی در پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال ثبت شد؛ در حالی که شمار این نوع ازدواج‌ها در مدت مشابه در سال 1392 برابر با 487 مورد بود که رشد 26.3 درصدی این آمار را نشان می‌دهد.
همچنین در سال 1393 آمار ازدواج مردان غیرایرانی با زنان ایرانی به میزان یک در هزار در برابر کل آمار ثبت شده از ازدواج بود.
هنگام ازدواج، میانگین سنی مردان غیرایرانی 38.2 سال و میانگین سنی زنان ایرانی 33.6 سال بود.
همچنین بیشتر زنان ایرانی که با مردان غیرایرانی ازدواج کرده‌اند، 25 تا 29 سال داشتند که شامل 138 مورد می‌شد. 116 نفر نیز در فاصله سنی 30 تا 34 سال قرار داشتند. 145 نفر از زنان ایرانی در گروه سنی 30 تا 34 سال و 136 نفر در فاصله سنی 25 تا 29 سال بودند.
در این دوره زمانی، 90 مورد ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی در استان تهران، 48 مورد در استان خوزستان، 44 مورد در استان قم، 42 مورد در استان آذربایجان غربی و 36مورد در استان خراسان رضوی ثبت شد.
همچنین در سال 1392 شمار بانوان ایرانی که همسران خارجی برگزیده بودند، 749 نفر به ثبت رسید. در 9 ماهه سال 1393 ( منتهی به آذر) نیز 560 نفر مرد ایرانی همسران خارجی اختیار کرده بودند.
اقتصام** 1559**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده