ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش بهره وری از سیاست های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در جلسه ستاد مقاومتی استان لرستان افزود: افق کوتاه مدت سند اقتصاد مقاومتی در استان خرداد 96 تعیین شده که در این تاریخ باید از مجموع 368 طرح مشخص شده 344 طرح به بهره بردای برسند.
وی اظهار داشت:برای 24 طرح مابقی نیز پیشرفت فیزیکی خاص و مدت زمان معین برای بهره برداری تعریف شده است.
استاندار لرستان همچنین اظهار کرد: از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی، درون زایی و برون گرا بودن اقتصاد است.
بازوند لازمه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را مشارکت مردم دانست و بیان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای رفع مشکلات با استفاده از ظرفیت های داخلی وحمایت و مشارکت مردم و بخش خصوصی است و مدیران دستگاههای اجرایی استان نیز باید با اقدام و عمل موانع پیش روی این مهم را برطرف نمایند.
وی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی استان طرح های قابل اجرا توسط بخش خصوصی را مشخص کرده ودر این زمینه اقدامات لازم انجام دهند.
استاندار لرستان یادآورشد :سند اقتصاد مقاومتی به منظور رونق اقتصادی کشور و در سطح استان ها تهیه و اجرا می شود و این در حالی است که امسال باید در راستای شکوفایی و رونق اقتصادی کشور عمل شود و نتیجه این اقدام ها به مردم و دولت گزارش شود.
بازوند اظهار داشت:اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و اهمیت پایش مستمر شاخص‌های کلیدی تعیین‌شده برای وضعیت مطلوب استان ها در مقاطع مختلف، تأکید شده و در این راستا نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی (نیپا) تدوین شده است.
وی خاطر افزود: دستگاه های اجرایی طرح های خود را تا پایان روز یکم خرداد 95 باید در سیستم نیپا وارد کرده وبه دبیر خانه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان تحویل دهند.
استاندار لرستان بیان کرد: بانک های استان برنامه های خود را براساس زمانبندی برای احیای واحد ها اقتصادی تملک شده اعلام کرده و در این زمینه مطابق برنامه اقدام کنند.
بازوند گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی در دوسال گذشته در استان پیگیری شده وبراین اساس مدیران شهرستانی نیز باید در جهت تحقق این سیاست های اقدام کنند.
وی عنوان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی در کشور که با حضور 15 وزیر متولی در تهران تشکیل شده است به صورت مستمر برنامه های واقدامات در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را رصد و در جهت رفع موانع پیش روی این سند در استان اقدام می کنند.
استاندار لرستان تاکید کرد: باتوجه به رصد برنامه های اقتصاد مقاومتی توسط مسئولان کشور از نیمه دوم خرداد ماه گزارشات و اقدامات اجرایی دستگاه های متولی اقتصاد مقاومتی در لرستان گرفته می شود.
7273/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده