ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خودروهای هوشمندی که با تماس تلفنی پارک می شوند!

تصور کنید در حالی که دیرتان شده است مجبور به پیدا کردن جای پارک یا پارک خودروی خود در مکانی تنگ و باریک هستید. آیا در این موقعیت پارک خودرو به صورت خودکار، یا حرکت اتومات آن تا محل استقرار شما لذت بخش نخواهد بود؟ بخش دانش تبیان خودروهای هوشمندی که با تماس تلفنی مالک خودر را پارک می کنند (+عکس)

تصور کنید در حالی که دیرتان شده است مجبور به پیدا کردن جای پارک یا پارک خودروی خود در مکانی تنگ و باریک هستید. یا برعکس تصور کنید با انبوهی از وسایل از سفری خسته کننده بازگشته و مسافت طولانی تا خودروی شخصی خود دارید. آیا در این موقعیت پارک خودرو به صورت خودکار، یا حرکت اتومات آن تا محل استقرار شما لذت بخش نخواهد بود؟

به گزارش گروه خودروی عصر ایران ترس از سابیدگى آلیاژ خودروها، نگرانى از خراشیدگى بدنه بر اثر پارك در فضاهاى كوچك، نگرانى از وجود ستون هاى بتونى در پاركینگ هاى خصوصى چند طبقه، و حتى دلشوره همسایگان و رانندگان بى دقت همواره براى گروه هاى زیادى از رانندگان نگران كننده بوده استت و لذا به این منظور بسیارى از شركت هاى خودرو سازى همواره به دنبال راه هاى كمكى  براى رانندگانى بوده اند كه در پارك خودرو به ویژه در فضاهاى تنگ مشكل دارند.

خودروهای هوشمندی که با تماس تلفنی مالک خودر را پارک می کنند (+عکس)

 جابی است بدانید یكى از راهكارهاى هوشمندانه ابزار كنترل پارك خودرو، این روزها از طریق موبایل هاى هوشمند انجام می شود. در واقع كمك خارجى براى پارك هاى سخت در دستان شما قرار دارد. آن هم به واسطه ساعت دیجیتال یا موبایلتان.

 سال ها پیش شركت "نیسان" طرح مفهومی خودرویى را ارائه كرد، كه به صورت خودكار و با كمك گوشى همراه راننده حركت مى كرد.
طرح مفهمومى این خودرو براى اولین بار در نمایشگاهى در یوكوهاماى توكیو و در دفتر مركزى نیسان رونمایى شد.

خودروهای هوشمندی که با تماس تلفنی مالک خودر را پارک می کنند (+عکس)

این خودرو بیشتر مناسب محیط هاى شهرى است وبدنه كوچك سه مترى آن مى تواند در فضاهاى قوس دار به خوبى حركت كند. با این وجود تا كنون این خودروى در خط تولید انبوه قرار نگرفته است.

 از طرفى چندى پیش، طرح هدایت خودرو از طریق تجهیزات سیار هوشمند، در گروه هاى خودرسازى "بى ام و"و "ولوو" دیده شد. این طرح در گروه هاى سازنده "بوش" و "والئو" نیز در حال اجرایی شدن است."بنز" نیز از این فناوری عقب نمانده و با تبلیغات سنگین قصد دارد قدرت خود را در عرصه بازار به رخ رقبا بکشاند.

بازى بزرگ در این چالش، توسعه نرم افزارهایى است، كه به جمع آورى داده ها از حسگرهاى موجود می پردازد. با این روند شاهد ظهور خودروهای بیشتر خودكار با قابلیت كنترل از راه دور هستیم. مزایاى این بسترسازى و سرمایه گذارى چیست؟! خودروها خودشان را پارك مى كنند.

آزمایش نمونه اولیه بوش، در شركت باكسبرگ آلمان، روى مدل "پاسات" شرکت "فولكس واگن" و با كمك گوشی هوشمند آیفون صورت گرفت. تجربه عجیبی است كه با سرعت خودرو را ترك كرده و با اپلیكشین پارك خودرو تماس بگیرید.

در یك پارك كاملا خودكار،از داده حسگرهاى پاركینگ، براى وضوح مشخصات محدوده پارك استفاده مى شود. سپس یك رایانه براى محاسبه بهترین مسیر با این آمار تغذیه خواهد شد. به لطف فرمان الكتریكى چرخ ها با احتساب اندازه هاى میلى مترى، به سمت محل مورد نظر می چرخند.راننده در این میان یك ناظر با موقعیت ایمنى بالا خواهد بود یا حتی می تواند در محدوده پارک حضور نداشته باشد.کافی است كه در كنترل خودرو، تنها پشت فرمان نشسته یا حتى آن را ترك كرده باشید!

 گروه صنعتى بوش با همكارى دانشگاه آكسفورد، در حال طراحى بى عیب و نقص این سامانه است كه قرار است پیش از پایان همین دهه رونمایى شود. این فناورى در راندن خودروها نیز موثر بوده وصرفا جهت پارک كردن طراحى نشده است.

شاید از نظر بسیارى از كارشناسان و مردم پارك خودرو از طریق یك تلفن هوشمند، یا یك ساعت دیجیتال كه روى دست شما بسته شده، چندان مفید وعملى نباشد، اما به نظر مى رسد در آینده نه چندان دور این مدل هاى چند وجهى به كمك مردم مى شتابد.


٤ اصل در پارك كنترل از راه دور

1-  مرحله پایه
امروزه خودروی چرخ ها را دراختیار شما حركت مى کنند، اما نسل بعدى چرخ ها حركت هاى موازى یا معکوس را هم براى پارك انجام خواهند داد که به نظر می رسد این فناوری بیشتر گسترش خواهد یافت.

٢- دید تمام وجهى
ناوبرى هاى ماهواره اى، سیستم مدیریت رادار و حسگرهای آلتراسونیك دیدى كامل و تمام وجهى براى خودرو به وجود مى آورند كه در كنار كنترل دستى تلفن همراه كامل تر نیز خواهد شد.

٣-نگاه، بى دست!
اطلاعات حاصل از حسگرها در زیرساخت هاى جاده اى و سامانه پردازنده كراس چك، به كاربرد فرمان، سرعت و نحوه كاركرد خودرو كمك خواهد كرد.

٤- پارك بى نقص در هر زمان
خودرو به فضاى مورد نظر كشیده شد و به شكلى خودكار خود را خاموش كرده و درها را قفل می كند.


منبع: عصر ایران این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده