ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت تکمیل فرم اطلاعات فردی بانوان ایرانی که همسرخارجی دارند

اشتغال اتباع خارجی مدیرکل اشتغال اتباع خارجی گفت: بانوان ایرانی که با اتباع خارجی ازدواج نموده اند برای تکمیل اطلاعات فردی به یکی از دفاتر کفالت و یا استانداری های محل سکونت خود مراجعه نمایند.

علی اقبالی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره تکمیل فرم اطلاعات فردی بانوان ایرانی که همسر خارجی دارند گفت: طبق قانون زناشویی بانوان ایرانی با اتباع خارجی و در اجرای ماده 1060 قانون مدنی به وزارت کشور، در صورت رعایت مقررات مربوطه به بانوان ایرانی اجازه ازدواج داده شود.

وی گفت: این اداره کل باهماهنگی های صورت گرفته باوزارت کشور و استانداری ها تصمیم به بررسی وضعیت و جمع آوری اطلاعات فردی بانوان ایرانی که بصورت رسمی و یا شرعی دارای همسر خارجی هستند را دردستور کار دفاتر کفالت قرار داده است.

اقبالی در ادامه افزود: بانوان ایرانی که با اتباع خارجی پس ازانقلاب تاکنون چه قانونی ویاشرعی ازدواج نموده اند می باست به 165 دفاترکفالت(در سطح 14 استان مشمول طرح ساماندهی ) مراجعه نموده ونسبت به تکمیل فرم اطلاعات فردی اقدام نمایند. دراستان‌هایی که دفاتر کفالت موجود نیست بانوان ایرانی میبایست به استانداری شهرخود مراجعه نموده ونسبت به تکمیل فرم اطلاعات فردی اقدام نمایند.

اقبالی  گفت :تکمیل این فرم صرفا برای جمع آوری آماروهمچنین بررسی ،وضعیت سواد، معیشت ، اسکان وتعدادفرزندان  ایرانی زنان ایرانی بااتباع خارجی می باشد. بانوان ایرانی قبل از ازدواج بامردان اتباع خارجی حتما نسبت به قوانین ومقررات کشور زوج آگاهی کامل داشته باشند که درآینده متحمل ضرروزیان و مشکلات عدیده ای  برای خود و فرزندانشان نگردند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X