ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شرط اخذ مجوز برای واردات بذر سبزی و صیفی برداشته شد + سند

به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، واردات بذر سبزی و صیفی تسهیل شد و صرفا با رعایت کامل مقررات مربوطه و ارائه گواهی قرنطینه‌ای توسط سازمان حفظ نباتات کشور و موسسه تحقیقات ثبت گواهی بذر و نهال امکانپذیراست.

متن نامه تقی محمدیان مدیرکل دفتر مقررات صادارات و واردات سازمان توسعه تجارت به صنعت معدن 31 استان کشور در این ارتباط به شرح زیر است:

«به پیوست نامه مورخ 95/2/13  وزارت جهاد کشاورزی در خصوص شرایط واردات انواع بذر صیفی و گیاهان زینتی به استثنای بذور سیب زمینی جهت اطلاع و اقدام ارسال می‌گردد. شایان ذکر است کالاهای مذکور نیاز به اخذ مجوز از حوزه امور بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ندارد و صرفا با رعایت کامل مقررات مربوطه و ارائه گواهی قرنطینه‌ای توسط سازمان حفظ نباتات کشور و موسسه تحقیقات ثبت گواهی بذر و نهال امکان پذیرخواهد بود.»

 شرط اخذ مجوز برای واردات بذر سبزی و صیفی برداشته شد + سند

 

بنا براین گزارش این نامه متاثر از نامه مهرفرد قائم مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی به افخمی راد رئیس سازمان توسعه و تجارت نوشته شده است.

مهر فرد در این علاوه بر اعلام تسهیل شرایط واردات انواع بذر، دو قانون "افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی" و "تمرکز وظایف بخش کشاورزی" را به وزارت صنعت گوش‌زد کرده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

«در راستای ماده 16 قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و ماده یک آئین‌نامه اجرایی تمرکز بخش کشاورزی و اختیارات مربوط به در وزارت جهاد کشاورزی و تسهیل فرآیند تجاری بدین وسیله وادرات انواع بذر سبزی و گیاهان زینتی به استثنای بذر سیب‌زمینی، صرفا با ضوابط روابط فنی و شرایط قرنطینه‌ای اعلام شده توسط سازمان حفظ نباتات و مطابق لیست ارقام گیاهی ثبت شده به توسط موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال مجاز می‌باشد و ثبت سفارش کالاهای مذکور نیازمند به اخذ مجوز از این حوزه ندارد.

بدیهی است در دوره‌های زمانی سه ماهه لیست ارقام گیاهان ثبت شده توسط موسسه تحقیقات ثبت گواهی بذر و نهال به روز رسانی شده و تغییرات از طرف این حوزه به آن سازمان اعلام می‌شود.»

منبع:تسنیم
 

انتهای پیام/
 

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده