ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صعود شمشیربازان المپیکی ایران

صعود شمشیربازان المپیکی ایران
مجتبی عابدینی و علی پاکدامن به واسطه عملکرد خوب درمسابقات جهانی جایزه بزرگ اسپانیا در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی صعود کرده و به ترتیب در رده های 11 و 23 جهان قرار گرفتند.

به فاصله یک روز پس از اتمام دیدارهای انفرادی مسابقات شمشیربازی جهانی جایزه بزرگ اسپانیا، رنکینگ جدید فدراسیون جهانی در بخش اسلحه سابر منتشر شد.

در این رده بندی علی پاکدامن و مجتبی عابدینی با صعود مواجه شدند. بر این اساس پاکدامن که با شکست نفر اول رنکینگ جهانی از روسیه در جدول 32 نفره، شگفتی ساز شد در رده بندی جدید فدراسیون جهانی سه پله صعود کرد و در رده 23 قرار گرفت. همچنین مجتبی عابدینی در رنکینگ جدید صاحب جایگاه یازدهم شده است. این رده با صعود یک پله ای عابدینی به دست آمد.

عابدینی و پاکدامن در حالی در رده بندی جدید فدراسیون جهانی شمشیربازی با صعود سه و یک پله ای مواجه شدند که در میان 182 بازیکن شرکت کننده در مسابقات جهانی جایزه بزرگ اسپانیا به ترتیب در رده های 13 و 14 قرار گرفتند.

در جریان این رقابت ها عابدینی واسطه حضور در ۱۶ نفره اول بازیکنان از برگزاری دیدارهای گروهی مسابقات جهانی جایزه بزرگ اسپانیا معاف شد و به طور مستقیم به جدول ۶۴ نفره راه یافت. عابدینی در این مرحله مقابل حریفی قزاقستانی و المپکی خود 15 بر 4 پیروز شد و راهی مرحله بعد شد. در جدول 32 نفره مسابقات مجتبی عابدینی مقابل نماینده فرانسه به نام لام برت که قهرمانی اروپا را در اختیار دارد به برتری قاطع ۱۵ بر ۴ دست یافت و یک مرحله دیگر صعود کرد. این شمشیرباز المپیکی کشورمان در جمع شانزده بازیکن برتر مسابقات و برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی مقابل کیم از کره جنوبی که رنکینگ پنجم جهان را در اختیار دارد با نتیجه 15 بر 12 شکست خورد و از صعود بازماند.

علی پاکدامن هم در مرحله گروهی مقابل حریفانی از آمریکا، مجارستان، انگلستان، کلمبیا و اسپانیا پیروز شد به طور مستقیم راهی جدول ۶۴ نفره مسابقات شد. وی در این مرحله با کسب برتری ۱۵ بر ۱۳ برابر این شمشیرباز مدعی به جدول ۳۲ نفره صعود کرد. در این مرحله از مسابقات پاکدامن با شکست 15 بر14 الکسی یاکیمنکو از روسیه که رده نخست رنکینگ جهانی را در اختیار دارد، ضمن ثبت شگفتی بزرگ مسابقات به جمع شانزده بازیکن برتر مسابقات صعود کرد اما در این مرحله مقابل لوکا کوراتولی از ایتالیا 15 بر 9 باخت و حذف شد.

شمشیربازان کره ای و ایتالیایی که باعث حذف عابدینی و پاکدامن از دیدارهای انفرادی مسابقات جهانی جایزه بزرگ اسپانیا شدند در نهایت مدال برنز مشترک این رقابتها را از آن خود کردند.

#مجتبی_عابدینی #علی_پاکدامن #1ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ورزش 1 منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده