روند افزایش دمای گلستان تا دوشنبه ادامه دارد

سیدمحمدرضا رضوی در رابطه با الگوهای جوی در سطح استان گلستان به خبرنگار مهر گفت: نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد جریانات جنوبی هوای گرم همچنان بیشتر از میانگین بوده و شاهد گرم شدن هوا در استان خواهیم بود.

رضوی افزود: این افزایش دما و جریان هوای گرم تا روز دوشنبه ادامه دارد اما از دوشنبه شب این جریانات معکوس می شود و با نفوذ امواج ناپایدار و جریانات شمالی، ابتدا وزش باد شدید، مواج شدن دریا، افزایش ابر گاهی همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: این سامانه تا روز سه شنبه به تناوب فعال بوده و از روز چهارشنبه صبح جو استان به حالت عادی بر می گردد و دوباره روند افزایش دما را در پیش خواهیم داشت.

رضوی اظهار کرد: گرم شدن هوا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خطرناک است و با توجه به نزدیک بودن فصل برداشت گندم کشاورزان باید از آتش زدن گندم ها خود داری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان افزود: با توجه به نزدیک شدن برداشت کلزا کشاورزان ضمن بازدید منظم از مزارع زمان مناسب برداشت را از دست ندهند.

رضوی با توجه به افزایش دما و افزایش تراکم ابر تا روز سه شنبه گفت: به تمامی پرورش دهندگان گرم آبی توصیه می شود تا روز سه شنبه مخصوصا در مناطق میان دشت از کوددهی غیر ضروری پرهیز کنند و همچنین باغداران با توجه به پیش بینی افزایش دما برای تغذیه به شکل محلول پاشی حتما صبح زود یا عصر اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر شهر اینچه برون با دمای ۳۹ درجه سانتی گراد گرمترین شهر، بندرترکمن با ۳۷ درجه سردترین شهر استان گزارش شده است.

رضوی تصریح کرد: از دو ساعت پیش که جریان وزش باد در شهر گرگان آغاز شده است دمای هوا حدود هشت درجه کاهش پیدا کرد و در حال حاضر دمای شهرستان گرگان ۳۰ درجه سانتی گراد است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روند افزایش دمای گلستان تا دوشنبه ادامه دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X