ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روند افزایش دمای گلستان تا دوشنبه ادامه دارد

سیدمحمدرضا رضوی در رابطه با الگوهای جوی در سطح استان گلستان به خبرنگار مهر گفت: نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد جریانات جنوبی هوای گرم همچنان بیشتر از میانگین بوده و شاهد گرم شدن هوا در استان خواهیم بود.

رضوی افزود: این افزایش دما و جریان هوای گرم تا روز دوشنبه ادامه دارد اما از دوشنبه شب این جریانات معکوس می شود و با نفوذ امواج ناپایدار و جریانات شمالی، ابتدا وزش باد شدید، مواج شدن دریا، افزایش ابر گاهی همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: این سامانه تا روز سه شنبه به تناوب فعال بوده و از روز چهارشنبه صبح جو استان به حالت عادی بر می گردد و دوباره روند افزایش دما را در پیش خواهیم داشت.

رضوی اظهار کرد: گرم شدن هوا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خطرناک است و با توجه به نزدیک بودن فصل برداشت گندم کشاورزان باید از آتش زدن گندم ها خود داری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان افزود: با توجه به نزدیک شدن برداشت کلزا کشاورزان ضمن بازدید منظم از مزارع زمان مناسب برداشت را از دست ندهند.

رضوی با توجه به افزایش دما و افزایش تراکم ابر تا روز سه شنبه گفت: به تمامی پرورش دهندگان گرم آبی توصیه می شود تا روز سه شنبه مخصوصا در مناطق میان دشت از کوددهی غیر ضروری پرهیز کنند و همچنین باغداران با توجه به پیش بینی افزایش دما برای تغذیه به شکل محلول پاشی حتما صبح زود یا عصر اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر شهر اینچه برون با دمای ۳۹ درجه سانتی گراد گرمترین شهر، بندرترکمن با ۳۷ درجه سردترین شهر استان گزارش شده است.

رضوی تصریح کرد: از دو ساعت پیش که جریان وزش باد در شهر گرگان آغاز شده است دمای هوا حدود هشت درجه کاهش پیدا کرد و در حال حاضر دمای شهرستان گرگان ۳۰ درجه سانتی گراد است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده