ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشت متناوب راهکار مبارزه با علف‌های هرز در مزارع کشاورزی استتوسعه آبیاری موضعی در اراضی استان قزوین

کشاورزی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اهمیت توسعه آبیاری موضعی در اراضی کشاورزی، گفت: از جمله راهکارهای موثر مبارزه با علف هرز در مزارع کشاورزی کشت متناوب بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، نیازعلی ابراهیمی‌پاک عصر امروز در جمع مدیران و معاونان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با موضوع توسعه پایدار کشاورزی، اظهار داشت: از جمله راهکارهای موثر مبارزه با علف هرز در مزارع کشاورزی کشت متناوب بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: از جمله راهکارهای موثر در توسعه پایدار کشاورزی مبارزه با سن غلات در مرحله داشت گندم بوده چراکه این آفت در صورت شیوع در مزارع گندم و جو خسارات اقتصادی بسیاری برای کشاورزان در پی دارد و این موضوع از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان جهاد کشاورزی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: مدیران و مسئولان باید در زمینه تولید غلات سالم و بدون‌آفت اهتمام ویژه‌ای داشته و گندم بدون سن را از کشاورزان خربداری کنند تا کشاورزان نیز نسبت به انجام این عملیات ترغیب شوند.

ابراهیمی‌پاک خاطرنشان کرد: افزایش تولید چغندرقند و شکر از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی بوده که استان قزوین باید از ظرفیت کشت چغندرقند در راستای تامین نیاز کشور به قند و شکر استفاده کند.

وی افزود: براساس آمارهای به‌دست آمده  از آغاز سال زراعی تاکنون قرارداد بیش از 1900 هکتار از اراضی زیر کشت چغندرقند با کارخانه قند استان منعقد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اهمیت توسعه آبیاری موضعی، ادامه داد: آبیاری موضعی در افزایش راندمان آبیاری و تولید محصول نقش ویژه‌ای داشته که این امر باید با برگزاری دوره‌های آموزشی برای کشاورزان تبیین شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده